Facebook Pixel

В ISW оцінили строки звільнення Куп'янська від окупантів — чим він важливий

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) не виключають, що Збройні сили України можуть вибити російських загарбників із міста Куп’янська на Харківщині в найближчі три доби. У свіжому звіті експерти додають, що 8 вересня українським захисникам вдалося просунутися на 20 км до населеного пункту.

Quote«Українські війська, ймовірно, захоплять Куп'янськ упродовж наступних 72 годин, серйозно погіршивши, але не повністю розірвавши російські наземні лінії зв'язку (GLOC) з Ізюмом», — йдеться у зведенні.

З огляду на те, що Кремль і російське Міноборони уникають коментування контрнаступальних дій ЗСУ на Харківському напрямку, в ISW наголошують, що це спричиняє тріщини в російському інформпросторі та підриває довіру до російського командування».

Аналітики також вказують на високу швидкість просування українського війська на Харківському напрямку та його здатність завдати ударів по російських об’єктах у Куп'янську, що спричиняє паніку з-поміж росіян у тилових містах.

Чим важливий Куп’янськ для росіян

Радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк пояснив, що Куп’янськ слугує ключовим логістичним вузлом російських загарбників.

Quote«Куп’янськ – це ключове стратегічне місце, через яке все харківське угруповання російських військ отримувало поповнення та резерви. Це такий ключовий транспортний вузол, який треба буде забрати й уже після цього дивитися, чи нам йти на північ, чи трохи вниз на південь. У такий спосіб розрізати це угруповання російських військ і не давати їм можливості працювати в режимі постійного пересування резервів», — уточнив він в інтерв’ю «24 каналу».

Контекст. У ЦРУ російське вторгнення в Україну назвали провалом: контратаки ЗСУ на півдні та навколо Харкова продемонстрували, що президент росії Володимир Путін дуже недооцінив мужність і здатність України вести бойові дії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉