Facebook Pixel

Крадіжка 312 млн грн Міноборони: НАБУ і САП змусили завершити слідство

НАБУ і САП завершили слідство проти екснардепа Максима Микитася та колишнього першого заступника начальника Генштабу ЗСУ. Їх звинувачують у розтраті 312 млн грн на будівництві оборонних споруд.

Про це пише НАБУ.

За даними ЦПК, САП довелося достроково завершувати слідство. Все через те, що суддя ВАКС Олег Ткаченко відмовився продовжувати строк розслідування. При цьому після повідомлення про підозру фігурантам минуло всього 3 місяці.

Своє клопотання НАБУ і САП подали ще 12 січня. Слідчий суддя Ткаченко зобов’язаний був розглянути його протягом трьох днів. Але суддя спершу затягнув розгляд, а потім відмовив у продовженні строку. І зробив це за лічені дні до його завершення.

Судячи із даних судового реєстру, на початку січня детективи ще оглядали носії інформації, отримували ухвали про доступ до речей і документів, планували допити свідків, частина з яких виїхала з України тощо.

Крадіжка 312 млн грн Міноборони: деталі

Слідство встановило, що у 2018 році Міноборони замовило у фірми Микитася будівництво захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ. Орієнтовна вартість контракту – 3 млрд грн. Склади повинні були бути готові до 2021 року. У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного Микитасю товариству Міноборони перерахувало понад 312 млн грн. Однак будівництво складу було не розпочато, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній. Для прийняття рішення на користь Микитася був залучений перший заступник начальника Генштабу ЗСУ.

6 листопада 2023 року ВАКС призначив Микитасю домашній арешт.

Відео: Крадіжка сотен мільйонів Міноборони

У яких ще справах фігурує Максим Микитась

Це не перша карна справа проти екснардепа. 18 жовтня 2022 року Максима Микитася затримали за заявою міського голови Дніпра Бориса Філатова. Той стверджує, що екснардеп-забудовник пропонував йому 22 млн євро за участь певних компаній у будівництві метро в Дніпрі. 11 липня Вищий антикорсуд продовжив йому арешт за спробу підкупу міського голови Дніпра Бориса Філатова. Застава була зменшена з 40 до 20 млн грн.

Також на початку жовтня 2019 року Національне антикорупційне бюро вручило Максиму Микитасю підозру в заволодінні майном Нацгвардії на суму приблизно 82 млн грн. Слідство встановило, що колишній глава «Укрбуду» організував корупційну схему для заволодіння нерухомістю Нацгвардії.

Президент Володимир Зеленський рік тому заявив, що заморожене будівництво житлових комплексів корпорації «Укрбуд» завершить компанія «Київміськбуд». Щодо Микитася, то в травні 2020-го йому та екскомандувачу Нацгвардією розширили підозру, а з 2 грудня цього року він перебуває під цілодобовим домашнім арештом, оскільки пішов на співпрацю зі слідством. У юридичному забезпеченні схеми екснардепу допомагав заступник голови ОП Олег Татаров.

Щодо Татарова, то 18 грудня Національне антикорупційне бюро повідомило йому про підозру в хабарництві у справі про заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.


Подякувати 🎉