Справа «Укрбуду». Микитасю та ексглаві Нацгвардії розширили підозру

Максиму Микитасю розширили підозру. Фото: УНІАН

Максиму Микитасю розширили підозру. Фото: УНІАН

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) під керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомили про підозру у вчиненні нових злочинів екскомандувачу Національної гвардії та колишньому народному депутату України, а також деяким посадовим особам компанії-забудовника. Всі вони — підозрювані у заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81,6 млн грн.

Як повідомили у пресслужбі НАБУ, йдеться про компанію-забудовника «Укрбуд Девелопмент», а народний депутат — це колишній бенефіціарний власник компанії (ймовірно, йдеться про Максима Микитася та ексглаву Нацгвардії Юрія Аллерова).

У ході досудового розслідування детективи з'ясували, що колишній командувач Нацгвардії привласнив $125 тис. готівки: $100 тис. він залишив собі, $25 тис. віддав заступнику начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України.

Telegram Logo

Крім цього, екскомандувач Нацгвардії отримав від Микитася та топменеджерів «Укрбуду» квартиру площею 76 кв. м, ринкова вартість якої — понад 1,8 млн грн. Цю операцію оформили як купівлю квартири близькою родичкою ексглави Нацгвардії майже за 593 млн грн.

У НАБУ відзначили, що для приховування факту отримання неправомірної вигоди та легалізації походження нерухомості власники та топменеджери «Укрбуду» діяли незаконним шляхом підготовки, укладання та підписання фіктивних угод і листів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У пресслужбі також зазначили, що Микитась та інші посадові особи компанії використовували підроблені офіційні документи, коли обмінювали квартири Нацгвардії в будинках у центрі Києва на нерухомість на околиці.

У зв'язку з цим Микитасю та посадовим особам «Укрбуду» уточнили підозри, а кількість підозрюваних збільшилася до восьми. Йдеться також про генерального директора компанії, заступника гендиректора з правових питань, командувача Нацгвардії, начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил, заступника відділу централізованих розрахунків, обліку та звітності фінансово-економічного відділу цього управління, а також про оцінювача.

Контекст. На початку жовтня 2019 року Національне антикорупційне бюро вручило Максиму Микитасю підозру у заволодінні майном Нацгвардії на суму близько 82 млн грн. Слідство встановило, що колишній глава «Укрбуду» організував корупційну схему для заволодіння нерухомістю Нацгвардії. Робив він це з допомогою будівельних компаній. Микитась діяв у змові з колишнім командувачем Нацгвардії, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем, а також іншими особами. Президент Володимир Зеленський 10 жовтня заявив про те, що не вбачає політичної мотивації у справі Микитася.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду в жовтні вирішила заарештувати екснардепа з можливістю внесення застави. Друзі та родичі Микитася внесли за нього заставу в сумі 80 млн грн.

Сам Микитась назвав документи про продаж своєї частки підробленими та стверджує, що все ще володіє «Укрбудом». У тому, що він втратив керування компанією, звинувачує Олега Майбороду, Дмитра Федотенкова та головного юриста компанії В'ячеслава Мармиша. Їх він також звинувачує у виведенні 4 млрд грн активів.

Президент Володимир Зеленський 13 грудня заявив, що заморожене будівництво житлових комплексів корпорації «Укрбуд» завершить компанія «Київміськбуд».

20 січня 2020 року Микитася зняли з рейсу під час спроби вильоту з України, а 3 квітня Вищий антикорупційний суд стягнув до державного бюджету 80 млн грн застави, яку вносили за Микитася, призначивши йому новий запобіжний захід у розмірі 100 млн грн застави.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини