Суд призначив заставу, розміром 7 млн грн керівнику ВП «Атомпроєктінжиніринг» «Енергоатому» Миколі Божку. Його звинувачують у завданні майже 100 млн грн збитків держкомпанії під час будівництво ядерного сховища.
Про це пише НАБУ.
Крадіжка 100 млн «Енергоатому»: у чому НАБУ підозрює Миколу Божка
Як встановило слідство, у 2017-2020 роках для потреб ДП «НАЕК «Енергоатом» виконувались роботи з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі. У 2020 році у зв’язку з коригуванням проєкту будівництва виникла необхідність у закупівлі робіт з його завершення. У грудні того ж року між ВП «Атомпроєктінжиніринг», яке входить до структури ДП НАЕК «Енергоатом», та ТОВ «БК «КБР» в обхід відкритих торгів укладено договір завершення будівництва сховища. З метою заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» додатковими угодами ціну договору збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн, зокрема додавши до його умов постачання обладнання системи радіаційного контролю. Це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а потім у 2021 році реалізувала ДП «НАЕК «Енергоатом» втричі дорожче.
«Справа в тому, що це сховище почали будувати ще до Божка і Котіна як керівника «Енергоатому». Але коли прийшов Божко, то він у грудня 2020 року привів компанію ТОВ «БК «КБР», яка ніколи в житті не будувала атомних об'єктів. І тоді «Енергоатом» дав їм майже півмільярда: без тендера, без прозорих закупівель, без інших адекватних процедур. В результаті ЦСВЯП не добудоване толком і до сьогодні», — коментує Ярослав Железняк.
Нагадаємо, що «Енергоатом» провів випробування газотурбінної мобільної електростанції, отриманої від USAID. Встановлена потужність мобільної електростанції дорівнює 28 МВт. Однак встановлення цієї станції зайняло 7 місяців та коштувало 128 млн грн українських платників податків.
