Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Поширення COVID-19 поставило під загрозу досягнення в боротьбі з туберкульозом

Ковідна істерія звела нанівець зусилля боротьби з туберкульозом. Фото: phc.org.ua

Ковідна істерія звела нанівець зусилля боротьби з туберкульозом. Фото: phc.org.ua

Зусилля, спрямовані на стримування поширення COVID-19, поставили під загрозу досягнення останніх років у боротьбі з туберкульозом, що призвело до збоїв у наданні протитуберкульозних послуг.

Такої думки дійшли учасники пресконференції Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) у Києві в п'ятницю.

«Ті позитивні темпи реального зниження захворюваності, досягнуті в період до ковіду, знизилися майже до нуля. Якщо не вживати рішучих заходів, нас очікує зростання смертності від туберкульозу, зокрема і в Україні, – вдвічі», — сказав фахівець із туберкульозу Бюро ВООЗ в Україні Георгій Димов.

За словами завідувачки відділу координації програм діагностики та лікування туберкульозу ЦГЗ Яни Терлєєвої, медики стикаються з тим, що COVID-19 та туберкульоз мають схожі симптоми.

«Наявність високої температури, тривалий кашель і слабкість можуть дезорієнтувати як сімейного лікаря, так і пацієнта. Вони помилково приписують їх лише COVID-19. До того ж виснажлива робота первинної ланки в період пандемії змістила фокус уваги медиків», — сказала вона.

Як виявити та лікувати туберкульоз в Україні

За словами Терлєєвої, сьогодні всі регіони України мають доступ до інноваційних методів діагностики туберкульозу. Вони дають змогу встановити діагноз вже за кілька годин, а не місяців, як це було раніше.

Йдеться про молекулярно-генетичний аналіз, який проводиться за допомогою тесту GeneXpert. Він дає змогу визначити не лише наявність мікобактерій у біоматеріалі пацієнта, а й чутливість туберкульозу до ліків. Вже з перших днів можна призначити пацієнтові лікування.

«Якщо раніше людина приймала препарати два роки, то сьогодні в умовах оперативних досліджень ефективність показують схеми на дев'ять місяців прийому ліків», — сказала вона.

Поширення туберкульозу у світі

У ЦГЗ зазначають, що, згідно з даними Глобального звіту ВООЗ з туберкульозу за 2021 рік, кількість осіб, у яких вперше діагностували туберкульоз, скоротилася з 7,1 млн у 2019 році до 5,8 млн у 2020 році. Найбільше зниження показників виявлення туберкульозу припало на 16 країн світу і, на жаль, Україна є однією з них.

Водночас у ЦГЗ наголошують, що йдеться не про зниження захворюваності на туберкульоз, а про недостатній рівень його діагностування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини