Facebook Pixel

Космічний корабель Starliner здійснив успішну посадку — NASA

Американський космічний корабель Starliner компанії Boeing, якому в ході випробувального польоту не вдалося зістикуватися з Міжнародною космічною станцією (МКС), сьогодні вночі здійснив успішну м'яку посадку на полігоні в штаті Нью-Мексико. Про це повідомило NASA.

Це перший випадок в історії, коли американський апарат здійснил м'яку наземну посадку. Всі попередні такі посадки були на воду.

Starliner, створений для майбутніх польотів американських астронавтів на орбіту, був запущений 20 грудня. Ракета успішно вивела непілотований космічний корабель на траєкторію. Однак після цього на кораблі виникла проблема, пов'язана зі збоєм в системі розрахунку часу роботи двигунів. У результаті корабель вийшов на нештатну, більш низьку орбіту. З-за цього стикування з МКС стало неможливим.

У рамках контракту з NASA корпорація Boeing отримала близько $5 млрд на розробку, створення і здійснення місій корабля Starliner з доставки астронавтів на МКС і повернення їх на Землю. Він призначений для екіпажу з семи осіб.

Приватна американська компанія SpaceX, яка належить Ілону Маску, за схожим контрактом з NASA отримала $3,1 млрд для розробки свого корабля Crew Dragon, який в березні вже виконав перший безпілотний випробувальний політ на МКС в автоматичному режимі.

Обидві компанії планують у першій половині 2020 року здійснити на своїх кораблях перші пілотовані польоти американських астронавтів на навколоземну орбіту. Це дозволить NASA відмовитися від використання російських кораблів «Союз» для доставки астронавтів. Ця практика почалася дев'ять років тому після припинення польотів американських «Шатлів».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉