Коронавірусний імунітет: нове відкриття вчених про антитіла до COVID-19

Скільки часу зберігається імунітет до коронавірусу? Фото: Pixabay

Скільки часу зберігається імунітет до коронавірусу? Фото: Pixabay

Після того як в організмі зникають антитіла до коронавірусу, там зберігаються клітини імунітету під конкретний патоген, повідомляється в дослідженні міжнародної групи біологів.

Клітини імунної пам'яті можуть міститися в тканинах організму й реактивуватися після нової зустрічі з вірусом. Це відкриття свідчить про те, що якщо майбутні вакцини будуть ефективними, то можливе формування колективного імунітету.

Вчені перевірили 88 пацієнтів, які одужали після коронавірусу. У п'ятьох із них була легка форма хвороби, у 16 – середня, у 52 – важка, у 5 – критична. Специфічні імунні відповіді розвивалися майже в усіх пацієнтів незалежно від ступеня тяжкості захворювання. Ці імунні відповіді з часом збільшувалися, і їх можна було виявити впродовж 6-8 місяців після зараження. Антитіла проти коронавірусу у 80% випадків виявлялися впродовж цього ж періоду.

Telegram Logo

Контекст. Вчені з університету Гонконгу вважають, що в деяких пацієнтів, які одужують після COVID-19, є лише короткочасний імунітет від повторного зараження.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини