Датська компанія відмовилася від участі в добудові «Північного потоку – 2» через загрозу санкцій

Фото: ramboll.com

Фото: ramboll.com

Інженерно-консалтингова компанія Ramboll відмовилася від участі в проєкті будівництва газопроводу «Північний потік — 2», повідомила місцева газета Politiken із посиланням на свої джерела.

Ramboll — інженерна, архітектурна та консалтингова компанія, що заснована в Данії 1945 року. Її представництва відкрито в 35 країнах світу.

Контекст. Днями Держдепартамент США випустить звіт про компанії, які, на його думку, допомагають «трубопроводу Росія — Німеччина». За словами джерела агентства Reuters, у звіті можуть фігурувати компанії, які займаються страхуванням, прокладанням підводного трубопроводу та перевіркою обладнання. Усі вони можуть опинитися під загрозою санкцій із боку США відповідно до чинного законодавства, якщо не припинять роботу.

Telegram Logo

На початку січня Держдеп повідомив європейським компаніям, що вони стикаються з ризиком санкцій, оскільки адміністрація Трампа готує останній раунд каральних заходів проти проєкту.

1 січня Сенат остаточно ухвалив оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, який передбачає розширення санкцій проти «Північного потоку — 2».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

12 січня депутат британського парламенту Деніел Кочинскі закликав уряд ввести санкції проти «Північного потоку — 2», назвавши його «надзвичайно небезпечним». «Нас більше не стримує членство в Євросоюзі, ми маємо слідувати за нашими американськими друзями і вводити санкції проти будь-якої компанії, залученої до будівництва «Північного потоку — 2», — заявив він.

Норвезька компанія Det Norske Veritas (DNV GL) відмовилася сертифікувати газопровід через загрозу санкцій із боку США.

«Газпром» тимчасово зупинив будівництво «Північного потоку — 2» після санкцій США в грудні 2019 року. Робота відновилася в грудні 2020-го. Проєкт завершено на 90%, залишилося прокласти ділянку завдовжки приблизно 150 км у водах біля узбережжя Данії. Ці роботи мають розпочатися 15 січня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини