Facebook Pixel

Комітет Верховної Ради рекомендував прийняти ресурсний законопроект №5600

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні ресурсний законопроект №5600.

«Після майже 25-ти годин засідань податковий комітет Ради проголосував до другого читання №5600. За 22, утрималися четверо», — повідомив заступник глави комітету Ярослав Железняк.

Як повідомила народний депутат Ніна Южаніна за підсумками засідання комітету в п'ятницю, народні депутати запропонували підтримати збільшення рентної плати за користування радіочастотним ресурсом на 5%, що повинно забезпечити додаткові 100 млн грн надходжень до бюджету.

«Переглянули ставки рентної плати на залізну, марганцеву руду за шкалою, яка була передбачена в законопроекті. Вони такими ж і залишаться, мінус витрати на логістику (доставку, перевезення, транспортування). За фактом зменшили — втрати бюджету складуть більше 2 млрд грн від сьогоднішніх доходів (планувалося +4 млрд грн). Так законопроект став не деолігархічним, як анонсувалося. Що і треба було довести», — написала вона.

За словами народного депутата, комітет також підтримав підвищення ставки екологічного податку за розміщення відходів незалежно від класу і рівня їх небезпеки на 10%.

«Залишили норму про те, що підакцизний товар, щодо якого у суб'єктів роздрібної торгівлі виявлено нестачу за підсумками інвентаризації, вважається проданим і оподатковується... Відмовилися від скандальної пільги по акцизу на податок на «зелену» енергетику, що спочатку було в законопроекті», — вказала Южаніна.

«Також, щоб уникнути проблем з розрахунками проголосували за зменшення фінансового результату до оподаткування у виробника на суму неотриманих розрахунків від покупця електроенергії з поновлюваних джерел. Ця норма буде діяти з 1 січня 2022 до 1 січня 2024-го», — додала вона.

Крім цього, комітет пропонує підтримати поправку, яка виключає виробників м'яса птиці зі спрощеної системи оподаткування.

«Для них, за виключення виробників курятини, буде передбачено пільги зі сплати податку на прибуток на п'ять років», — сказала парламентарій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉