Коломойський потрапив під слідство у США: BuzzFeed дізнався подробиці

Федеральне велике журі США веде розслідування проти Ігоря Коломойського. Фото: УНІАН

Федеральне велике журі США веде розслідування проти Ігоря Коломойського. Фото: УНІАН

Федеральне велике журі США веде розслідування проти українського олігарха та колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського. Його звинувачують у відмиванні сотень мільйонів доларів у галузі нерухомості Сполучених Штатів.

Про це виданню BuzzFeed News повідомили два джерела, які знайомі з розслідуванням.

Quote«Розслідування великого журі у Клівленді – це рідкісна спроба системи правосуддя США націлитися на Коломойського та відстежити мільйони, які він і його партнери нібито відправили через американські банки-кореспонденти», — пише видання.

Колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що причиною відкриття справи став Приватбанк. У рамках цього розслідування, як пише видання BuzzFeed News, федеральні агенти неодноразово були в Україні. Тут вони зустрічалися з колишнім генпрокурором і представниками Національного антикорупційного бюро (НАБУ) для обговорення цієї справи. До нашої країни у цій справі приїздили й представники міжнародної команди Міністерства юстиції з питань відмивання грошей і клептократії.

Telegram Logo

Директор НАБУ Артем Ситник розповів, що співпрацює з ФБР щодо цього розслідування, однак не повідомив подробиць, посилаючись на конфіденційність.

Що думають Коломойський і Боголюбов?

В інтерв'ю виданню Коломойський заявляв, що не знав про цю справу. Звинувачення на свою адресу з боку банківських регуляторів бізнесмен назвав умисними. За його словами, це робилося нібито для того, щоб експропріювати Приватбанк. Щодо дірки в балансі фінустанови, то її, за словами бізнесмена, навмисно створив Національний банк.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Коломойський також додав, що не порушував закон і що з ним не спілкувалися представники Мін'юсту Сполучених Штатів.

Колишній власник Приватбанку Геннадій Боголюбов заявив, що вся нерухомість, яку набули у США, купили за законні гроші. Він також додав, що американські правоохоронці нічого у нього не питали в рамках цієї справи.

Контекст. Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.

У 2018 році Нацбанк подав 148 позовів проти Коломойського та пов'язаних з ним 32 компаній (за кредитами рефінансування у 2008-2015 роках). Ціна питання – близько 10 млрд грн.

На початку квітня стало відомо, що Приватбанк подав на Кіпрі новий позов проти своїх колишніх власників на $5,5 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини