Коломойський потрапив під слідство у США: BuzzFeed дізнався подробиці

Федеральне велике журі США веде розслідування проти Ігоря Коломойського. Фото: УНІАН

Федеральне велике журі США веде розслідування проти Ігоря Коломойського. Фото: УНІАН

Федеральне велике журі США веде розслідування проти українського олігарха та колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського. Його звинувачують у відмиванні сотень мільйонів доларів у галузі нерухомості Сполучених Штатів.

Про це виданню BuzzFeed News повідомили два джерела, які знайомі з розслідуванням.

Quote«Розслідування великого журі у Клівленді – це рідкісна спроба системи правосуддя США націлитися на Коломойського та відстежити мільйони, які він і його партнери нібито відправили через американські банки-кореспонденти», — пише видання.

Колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що причиною відкриття справи став Приватбанк. У рамках цього розслідування, як пише видання BuzzFeed News, федеральні агенти неодноразово були в Україні. Тут вони зустрічалися з колишнім генпрокурором і представниками Національного антикорупційного бюро (НАБУ) для обговорення цієї справи. До нашої країни у цій справі приїздили й представники міжнародної команди Міністерства юстиції з питань відмивання грошей і клептократії.

Директор НАБУ Артем Ситник розповів, що співпрацює з ФБР щодо цього розслідування, однак не повідомив подробиць, посилаючись на конфіденційність.

Що думають Коломойський і Боголюбов?

В інтерв'ю виданню Коломойський заявляв, що не знав про цю справу. Звинувачення на свою адресу з боку банківських регуляторів бізнесмен назвав умисними. За його словами, це робилося нібито для того, щоб експропріювати Приватбанк. Щодо дірки в балансі фінустанови, то її, за словами бізнесмена, навмисно створив Національний банк.

Коломойський також додав, що не порушував закон і що з ним не спілкувалися представники Мін'юсту Сполучених Штатів.

Колишній власник Приватбанку Геннадій Боголюбов заявив, що вся нерухомість, яку набули у США, купили за законні гроші. Він також додав, що американські правоохоронці нічого у нього не питали в рамках цієї справи.

Контекст. Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.

У 2018 році Нацбанк подав 148 позовів проти Коломойського та пов'язаних з ним 32 компаній (за кредитами рефінансування у 2008-2015 роках). Ціна питання – близько 10 млрд грн.

На початку квітня стало відомо, що Приватбанк подав на Кіпрі новий позов проти своїх колишніх власників на $5,5 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Питання біологічних загроз існує і існуватиме». Інтерв'ю з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком

Уряд поступово скасовує карантин. Влада зрозуміла, що це доведеться закінчувати, незважаючи на приріст хворих. Процес неможливо зупинити. Про те, чи потрібно було вводити обмеження, чи, насправді, коронавірус такий страшний, навіщо закривали парки, коли відкриють кордони і чи вводитимуть імунологічні паспорти, в ексклюзивному інтерв'ю The Page розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Нафтогаз» знизив тарифи для промисловості на 20%

«Нафтогаз України» знизив ціни на природний газ для промислових споживачів та установ, що фінансуються з державного бюджету у червні на 19,1-20,7% до 3 255,6 — 3 818,4 грн за тисячу кубометрів з ПДВ.

Наглядові ради в держкомпаніях дають системність і стабільність — Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що наглядові ради в держкомпаніях повинні залишитися, однак допускає точкові зміни у складі наглядових рад і пропонує знайти баланс по зарплатах їх членів.