Facebook Pixel

Коломойський запустив делістинг своєї нафтової компанії JKX на Лондонській фондовій біржі

Нафтова JKX Oil&Gas PLC, бенефіціарами якої є структури Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, оголосила про початок процедури делістингу з Лондонської фондової біржі (LSE).

«Директори одностайно вважають, що вилучення з переліку відповідає інтересам компанії та її акціонерів», — ідеться в заяві LSE.

Компанія також повідомила, що під час делістингу викупить 23% (40 млн. штук) своїх простих акцій за ціною 40 пенсів (14,08 грн за курсом 05.11.2021) за одиницю. У повідомленні йдеться, що процедура делістингу має бути завершена в січні наступного року.

Telegram Logo

«Протягом кількох років компанія не могла використовувати свій лістинг для залучення інвестицій або розширення портфеля через негативні настрої інвесторів», — заявили в JKX.

Рада директорів не розглядає можливість лістингу на альтернативних біржових майданчиках. Директори вважають, що новий статус JKX як приватної компанії надасть більше гнучкості в пошуку альтернативних джерел капіталу.

Наголошується, що делістинг допоможе JKX заощадити $600 тис. адміністративних витрат на рік.

Структура власності JKX

Компанії Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова — найбільші акціонери JKX (27,54%). Ще 20% контролює Олександр Шнір, який працював в Альфа-банку, Фінбанку та інвесткомпанії Concorde Capital. Частка перейшла до Шніра від Віталія Хомутинника.

JKX має основний актив в Україні: це Полтавська газонафтова компанія, яка замикає п'ятірку найбільших приватних видобувачів України.

Останні два роки її виробничі показники знижуються. 2020 року видобуток упав на 5%, за 9 місяців поточного року — майже на 20%. У січні — вересні 2021 року було видобуто 148 млн кубометрів газу та 33 тис. тонн нафти та газового конденсату.

Акції JKX торгувалися на Лондонській фондовій біржі з 1995 року.

Коментарі

Всі новини