Facebook Pixel

Zara планує повернутися в Україну

Zara планує повернутися в Україну

Zara планує повернутися в Україну

З квітня 2024-го Zara готується знову відкривати свої магазини в містах України, де це дозволить безпекова ситуація. Про це пишe Financial Times з посиланням на інформацію від власника Zara, іспанської компанії Inditex.

Скільки магазинів Inditex планує знову відкрити в Україні

Inditex планує знову відкрити 50 із понад 80 магазинів, які працювали в Україні до повномасштабного вторгнення. Спочатку відкриються 20 точок, а дату відкриття інших Inditex поки не може назвати.

У компанії наголосили, що Inditex надаватиме пріоритет безпеці співробітників і клієнтів. Деяких українських співробітників вже відправили на навчання до Польщі для підготовки до повернення на роботу.

34 магазини, які залишаться закритими, знаходяться на півдні та сході України і безпосередньо постраждали від війни. Там український уряд заборонив комерційну діяльність.

Quote«Окупація великих територій, грабіж, обстріли мирних міст, постійні повітряні атаки та відключення світла сильно вдарили по роздрібних торговцях. Проте навіть у найскладніших умовах ритейлерам вдалося адаптуватися», – зазначили у Inditex.

Згідно з дослідженням Асоціації ритейлерів України, доходи роздрібних мереж впали з $37 млрд у 2021 році до $30 млрд у 2022-му навіть за умов інфляції у 26%.

Що відомо про Inditex

Inditex – іспанська ритейл-компанія, найбільша у світі за обсягом продажів. Компанія має близько 5,7 тис. магазинів у більш ніж 90 країнах світу.

Inditex покинула росію, де мала найбільшу кількість магазинів після Іспанії. Компанія продала близько половини своїх 500 магазинів Daher Group з Об’єднаних Арабських Еміратів, а решту закрила. Однак у Inditex не виключають, що можуть повернутися до рф, якщо «ситуація зміниться».

Нагадаємо, Inditex закрила свої 84 магазини в Україні, серед яких Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti та Bershka, 24 лютого 2022-го. Відтоді компанія припинила доставляти товари до країни, але продовжувала платити податки та зарплату тисячі українських працівників, хоча більшість із них не виконували ніякої роботи. Inditex зберігала договори оренди під час закриття магазину, але не розголошує, на яких умовах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉