Facebook Pixel

Чим власник бренду Zara відрізняється від інших мільярдерів

Іспанський мільярдер 86-річного Амансіо Ортегі має проблему, якої немає у більшості надбагатих людей світу. Щороку йому доводиться швидко інвестувати свої мільярдні прибутки відповідно до правил, встановлених урядом Іспанії. Якщо він цього не зробить, то частина доходів у нього буде вилучена у вигляді податку на багатство, піше Bloomberg.

Амансіо Ортега зараз займає 14-е місце у списку Forbes, його статки оцінюються в 78,5 млрд доларів.

У середині березня компанія Inditex, 59% якої контролює Ортега, оголосила про зростання виплат на 29%, внаслідок чого основний власник отримав майже 2 млрд євро. Він повинен інвестувати цю суму протягом 12 місяців через юридичні та податкові правила, які регулюють сімейні офіси, такі як Pontegadea, який займається справами Ортеги.

Inditex S.A. — Власник мереж магазинів Zara, Massimo Dutti, Bershka, Oysho, Pull & Bear, Stradivarius та ін, світовий лідер у сфері роздрібної торгівлі одягом. Її ринкова вартість становить близько 92 млрд євро. Виторг за рік, що закінчився 31 січня, склав 32,6 млрд євро.

Динаміка дивідендів власника Zara

Динаміка дивідендів власника Zara

Що таке іспанський податок на багатство

Іспанія, де при владі зараз перебуває Соціалістична партія, є єдиною країною в Європейському союзі, де діє повний податок на багатство. Не оподатковуються лише кошти, інвестовані в активи, які вважаються «економічною діяльністю».

Нині кілька іспанських регіонів, де при владі перебуває опозиція, зменшили податок на багатство або скасували його. Але Галісія, де «прописаний» Ортега, зберігає його на рівні 2,5%. Це, крім податку на прибуток, ПДВ та інших подібних зборів.

Щоб уникнути сплати податку на багатство, сімейні офіси можуть купувати активи, такі як нерухомість та енергетична інфраструктура, або частки щонайменше 5% у публічних компаніях. Пайові інвестиційні фонди та кошти не вважаються «економічною діяльністю».

Як працює сімейний офіс мільярдера Амансіо Ортегі

Величезне зростання портфеля нерухомості за останнє десятиліття, поряд із прагненням до диверсифікації, перетворили колись маленьку фірму-бутик Pontegadea. Зараз у ній працюють близько 80 співробітників, більшість із яких перебувають в Іспанії. Інші розкидані по десятку країн, включаючи США та Південну Корею. Більшість із них займається нерухомістю, а невелика група – інфраструктурою та енергетичним бізнесом.

З моменту первинного публічного розміщення акцій Inditex у 2001 році Pontegadea вклала дивіденди Ортеги – не менше 12 млрд доларів – у ретельно відібрані активи, переважно у міську нерухомість.

Спочатку співробітникам Pontegadea доводилося шукати перспективні угоди. Тепер потік інвестиційних банкірів стукає до них у двері, пропонуючи ідеї.

Диверсифікація портфеля активів власника Zara

Диверсифікація портфеля активів власника Zara

У портфелі Ортеги зараз знаходяться такі знакові об'єкти, як Haughwout Building у Нью-Йорку, Southeast Financial Center у Майамі, Royal Bank Plaza у Торонто та The Post Building у Лондоні. Він має першокласну житлову та комерційну нерухомість у різних містах від Барселони до Сіетлу. Серед його орендарів — Facebook, Amazon.com і навіть Hennes & Mauritz (H&M), головний конкурент мережі Zara.

Зараз Ортега є одним із найбільших власників нерухомості в Європі. Сукупна вартість його об'єктів оцінюється в 17-18 млрд євро.

У 2018 році Pontegadea вперше вклала гроші у фірму, що займається телекомунікаційною інфраструктурою. Потім з'явилися оператор газопроводу, електромережні компанії та логістичні центри.

Але з диверсифікацією не все було гладко. Менш як через три роки після того, як Pontegadea придбала 10% Telefonica, її основні співвласники вирішили продати оператора, що змусило Pontegadea зробити так само. Вона подвоїла свої гроші на цій інвестиції, але несподівано отриманий капітал потрібно було якось використати.

2022 року Pontegadea вклала 700 млн доларів у логістичні центри США. Купівля була зроблена на піку ціни, але у компанії в той момент не було вибору, тому що стискали терміни.

У 2023 році компанія спробувала придбати частку в іспанському бізнесі Iberdrola у галузі відновлюваних джерел енергії. Конкуренція покупців за цей актив була високою, а Pontegadea запропонувала дуже низьку ціну, оскільки її персоналу не вистачило кваліфікації для правильної оцінки активу у такій ситуації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉