Колегія Держмитниці вирішила звільнити керівників половини митниць

Керівнику Одеської митниці вручили попередження про наступне звільнення. Фото: Мінфін

Керівнику Одеської митниці вручили попередження про наступне звільнення. Фото: Мінфін

Колегія Державної митної служби припинила виконання обов'язків керівників Закарпатської, Енергетичної, Азовської, Подільської, Поліської, Північної, Слобожанської та Буковинської митниць, повідомив Мінфін.

Керівнику Одеської митниці вручили попередження про наступне звільнення.

«Кілька тижнів тому на колегії, де ви всі були присутні, я не просто заявив про необхідність змін у системі митної служби. Я озвучив свої очікування від реформи і поставив вам конкретні завдання. Сьогоднішня колегія вже не про плани та завдання, а про реальні результати, яких досі немає. Тому за підсумками цієї колегії буде звільнено 50% керівників митниць», – заявив міністр фінансів Сергій Марченко, який був присутній на засіданні.

Telegram Logo

Контекст. Бюджет України у березні було виконано лише на 89,3% розпису обсягом у 78,4 млрд грн. Невиконання бюджету відбулося переважно внаслідок недонадходжень за митними платежами, які склали 81,2% розпису (5,7 млрд грн).

Як розповідало The Page високопоставлене джерело у митній службі, коли Максим Нефьодов прийшов на митницю, він зіткнувся з тим, що в центральному офісі існував «общак» у розмірі $1,5 млн на місяць, який збирався з хабарів і поборів на місцях. Ці гроші використовували не тільки на доплати в конвертах співробітникам центрального офісу, але й на оплату електроенергії та клінінгових послуг. Зламана система хабарів, які перестали надходити до центрального офісу, власне, й зупинила митницю. Не було грошей платити навіть за електроенергію. Усі спроби перезавантажити роботу відомства зверху за рахунок тотального звільнення та перезавантаження приречені на провал.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«По-перше, в країні немає такої кількості підготовлених людей. По-друге, нинішній рівень зарплат на митниці не дозволяє працювати на одну зарплату за визначенням», — зазначило джерело.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини