Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

КМДА хоче інвестувати у видобуток газу, щоб зменшити вартість тепла для киян

Київська міська державна адміністрація розробляє можливість інвестувати у видобуток природного газу на родовищах України для його використання підприємством «Київтеплоенерго» за зниженою ціною.

Столична влада звернулася з відповідним листом до НАК «Нафтогаз України».

«Саме використання газу вітчизняного видобутку, вартість якого істотно нижче порівнюючи з вартістю імпортованого, дозволить зменшити витрати підприємства, які безпосередньо впливають на тариф», — йдеться в повідомленні КМДА.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зокрема, місто пропонує створити робочу групу для обговорення ініціативи та підготовки відповідного проєкту.

Рішення про потребу інвестування у видобуток газу КМДА пояснює необхідністю подолати кризу в сфері теплопостачання та забезпечити «надійні й якісні послуги за цінами, які б враховували платоспроможність населення».

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Прогноз вартості свідчить, що теплокомуненерго країни будуть змушені купувати природний газ для виробництва теплової енергії для окремих категорій споживачів за цінами, які в 3-4 рази перевищують ті, що закладені в тариф», — відзначили в пресслужбі.

Контекст. Виробники тепла в Києві — одні з найбільших споживачів природного газу в Україні. Орієнтовний обсяг використання газу КП «Київтеплоенерго» становить 2,3 млрд кубометрів. Вартість ресурсу є базовим фактором для розрахунку тарифу.

НАК «Нафтогаз України» запропонувала трирічний договір на поставку газу для виробників тепла. У перший рік (з червня 2021 року і протягом 13 місяців) тариф на газ для підприємств ТКЕ становитиме 7,42 грн за кубометр (з ПДВ, але без врахування тарифу на транспортування).

Коментарі

Всі новини