Facebook Pixel

Кличко і Зеленський почали війну за Київ: масштабні обшуки та взаємні звинувачення

Що відомо про скандал між Віталієм Кличком і центральною владою. Фото: сайт КМДА

Що відомо про скандал між Віталієм Кличком і центральною владою. Фото: сайт КМДА

В Україні між Києвом і центральною владою країни спалахнув конфлікт. Так, правоохоронці провели безліч обшуків на підприємствах столиці, а мер Києва Віталій Кличко звинуватив владу в політичному тиску. The Page розповідає, що відомо про ситуацію і як на неї відреагували в «Слузі народу».

Обшуки на київських підприємствах

За останні декілька днів правоохоронці провели обшуки в «Київзеленбуді», КП «Спецжитлофонд», «Київавтодорі», Київському інституті земельних відносин, «Київміськсвітлі», департаментах земельних ресурсів і соціальної політики й навіть у головного архітектора Києва та голови виконкому партії УДАР, повідомив Кличко у своєму Telegram-каналі. Про обшуки в себе повідомив і голова виконкому партії Артур Палатний.

Так, обшуки проводили одразу за кількома кримінальними справами, які не пов’язані між собою. Зокрема, у «Київзеленбуді» та офісних приміщеннях підрядних підприємств проводили обшуки в межах кримінального провадження за фактом умисного ухилення від сплати податків під час проведення робіт із реконструкції столичних парків на суму понад 30 млн грн. У департаменті соцполітики Київської міської держадміністрації провели обшуки нібито через розкрадання 13,5 млн грн на закупівлю медичних виробів (про підозру повідомили трьом чинним і чотирьом колишнім високопосадовцям департаменту), а в офісах підрядних підприємств — через фінансові махінації на суму 12 млн грн на освітленні в столиці, повідомили в Київській міській прокуратурі.

Telegram Logo

Реакція Кличка на обшуки в Києві

Обшуки на столичних підприємствах Кличко назвав «тиском на столичну владу та придушенням міського самоврядування». Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

«Правоохоронці та податківці буквально кошмарять столичну владу. Такого не було в Україні навіть за махрових часів Януковича! Вриваються на комунальні підприємства, додому до їхніх керівників. Це якісь нальоти! Насправді, те, що відбувається, – це тиск на столичну владу та придушення місцевого самоврядування. Тиск на мене особисто! І скажу, із чим він пов'язаний. Бо Київ вивчає питання про запровадження виконкомів. Коли громада та управління містом не залежать від вказівок і волі Банкової. І цього дуже не хочуть. Не хочуть, щоб Києвом керував мер, обраний киянами, а не призначений центральною владою козачок!»

Віталій Кличко

Віталій Кличко

мер Києва

За його словами, у такій ситуації потрібно звернутися до гаранта Конституції щодо дотримання закону, однак Кличко вважає, що такі дії були схвалені на найвищому рівні керівництва країною. Мер Києва звернувся до правоохоронців, заявивши, що за виконання «злочинних наказів» рано чи пізно доведеться «відповідати за законом», і додав, що такі дії не залишаться без уваги й оцінки міжнародних партнерів.

Скандал між Кличком і президентом: реакція «Слуги народу»

За словами депутата фракції «Слуга народу» Андрія Вітренка, партія підтримує зусилля правоохоронних органів щодо нібито усунення фактів розкрадання бюджетних коштів. За його словами, тільки через «Зеленбуд» завдано 30 млн грн, через «Київміськсвітло» — 12 млн грн, «Київавтодор» — 18 млн грн, департамент соціальної політики — 13,5 млн грн збитків. Про це він розповів на пленарному засіданні сесії Київської міської ради.

Quote«І це тоді, коли бракує коштів на будівництво шкіл, на боротьбу з епідемією, мільйони перетекли до кишень підприємців. Ми наполягаємо на всебічному розслідуванні щодо всіх описаних епізодів», — додав депутат, заявивши про важливість встановлення всіх учасників схем і викорінення корупції, і пообіцяв «зробити все, щоб зупинити корупцію в Києві».

Коментарі

Всі новини