Facebook Pixel

Скандал у КМДА. Хто такий Микола Поворозник і в чому його звинувачують

Микола Поворозник. Фото: УНІАН

Микола Поворозник. Фото: УНІАН

У Київській міській державній адміністрації розгорівся гучний скандал. Співробітники Служби безпеки України провели обшуки в КМДА, після того як задокументували факт вимагання з боку першого заступника голови адміністрації Миколи Поворозника. Він нібито вимагав хабар у розмірі $125 тис. у представника компанії-забудовника за те, що погодить містобудівні умови й обмеження.

Як повідомила ТСН з посиланням на свої джерела, Поворозник діяв через посередника, якого співробітники СБУ затримали при отриманні $60 тис. Крім того, відомо про плани отримання $246 тис. за іншим об'єктом.

Сам Поворозник на своїй сторінці у Facebook назвав цю інформацію «брехливою», заявивши, що ситуація, яка склалася, — це політична провокація, спрямована на його команду для того, аби дискредитувати її в очах киян.

Telegram Logo

· Хабарів не брав.

· Розмов про неправомірну вигоду не вів, зокрема й з особою, про яку згадують ЗМІ у публікаціях.

· Заяви про те, що мене зловили на хабарі й заарештували, — брехня.

· Підозру ніхто не оголошував.

· Мене викликали як свідка на допит у п'ятницю.

Микола Поворозник

Микола Поворозник

Перший заступник голови КМДА

Не залишився осторонь цієї ситуації і мер Києва Віталій Кличко. Під час онлайн-брифінгу він зажадав від Національного антикорупційного бюро публічного розслідування цієї справи, передає агентство «Інтерфакс-Україна». За його словами, якщо чиновник винний, він має відповідати за законом і нікого покривати Кличко не має наміру.

The Page розбиралося в тому, хто такий Поворозник і чи був він раніше замішаний у якихось корупційних скандалах.

Головні факти біографії

Капітан Збройних сил України у відставці працює на благо Києва з 2001 року. За цей час у столиці змінилося кілька мерів: Олександр Омельченко, Леонід Черновецький, Галина Герега, яка виконувала обов'язки мера та Віталій Кличко.

Свою роботу в КМДА Поворозник почав з посади головного спеціаліста, а пізніше начальника відділу управління з питань підприємництва. Через два роки він став заступником начальника управління ліцензування та реєстрації Головного управління з питань підприємництва КМДА, ще через три — очолив Головне управління з питань регуляторної політики та підприємництва.

2012 року Поворозника призначили першим заступником начальника Головного управління, а потім главою управління регуляторної політики та видачі дозвільних документів Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики. Пізніше він став начальником управління, яке відповідало за видачу дозвільних документів для промисловості та розвитку підприємництва.

2013 року Поворозника призначили начальником управління координації регіональної економічної політики департаменту економіки та інвестицій КМДА. Цього ж року він очолив цей департамент.

Заступником голови КМДА його призначили в січні 2016 року, а наступного року Кличко зробив Поворозника своїм першим заступником. На цій посаді він має широкий спектр повноважень і обов'язків, зокрема, відповідає за соціально-економічний розвиток Києва, зовнішньоекономічну та інвестиційну діяльність, бюджет, фінанси, ціни, охорону здоров'я тощо.

Скандали

Перші 15 років роботи в КМДА Поворозник не був фігурантом жодних скандалів. Проте 2016 року журналісти помітили невідповідність задекларованих ним доходів і витрат. Йдеться про годинник Hublot Big Bang, вартість якого становила $8,4 тис. (понад 223 тис. грн). При цьому, згідно з його декларацією за 2015 рік, дохід чиновника склав 222 тис. грн зарплати і 57 тис. грн відсотків за банківським депозитом.

Годинник також не міг бути подарунком його дружини, Валентини Поворозник, яка за цей же рік задекларувала всього 36 тис. грн. Суму вказано як зарплату, незважаючи на те, що вона є співвласницею двох компаній — «Леста-А», що спеціалізується на торгівлі кольоровими металами, та «Електронного розрахункового центру». Остання займається грошовими платежами, які, за інформацією ЗМІ, пов'язані з «Укрпоштою».

Крім того, низку питань до Поворозника, за даними ЗМІ, викликало службове відрядження до ПАР. Туди він їздив з метою відвідування конференції, присвяченої боротьбі з ВІЛ/СНІД. За найскромнішими підрахунками, поїздка обійшлася бюджету в 200 тис. грн, не рахуючи відрядних.

Коментарі

Всі новини