Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Прийшов час позбутися російських вагонів. ЄІБ надасть Києву 450 млн євро на модернізацію метро

Київський метрополітен модернізують: ЄІБ дасть 450 млн євро. Фото: Telegram / Kyiv_Metropoliten

Київський метрополітен модернізують: ЄІБ дасть 450 млн євро. Фото: Telegram / Kyiv_Metropoliten

Європейський інвестиційний банк допоможе Києву відновити та модернізувати столичну транспортну інфраструктуру, насамперед метрополітен. Попередня оціночна вартість проєкту становить 450 млн євро. Відповідний меморандум ЄІБ і Київ підписали під час Київського інвестиційного форуму 2022, що відбувся в Брюсселі, пише пресслужба установи.

Quote«Поточна оцінна вартість проєкту становить 450 млн євро, він має на меті допомогти Києву позбутися залежності від російського рухомого складу метрополітену та пов'язаних із ним запасних частин. Натепер 80% вагонів метрополітену — російського виробництва, і більш як половина з них потребують модернізації, оновлення або заміни», — зазначається в повідомленні.

Ба більше, Київ і девелоперська філія ЄІБ — EIB Global — домовилися про початок підготовки низки інших проєктів, до яких з-поміж інших входить розширення столичного метрополітену (орієнтовна вартість 500 млн євро) та відбудова соціального житла, яке зазнало руйнувань унаслідок бойових дій.

Контекст. Нагадаємо: ЄІБ і міська влада Києва співпрацюють за низкою проєктів, включно з модернізацією столичного електричного міського транспорту вартістю 100 млн євро. Його реалізація за планом має розпочатися на початку 2023 року.

У вересні цього року на рахунок України надійшла перша частина виплат із другого пакета Екстрених заходів солідарності від Європейського інвестиційного банку на суму 1,59 млрд євро. Йдеться про отримання 500 млн євро. У жовтні в Україну надійшли ще 550 млн євро фінансування від ЄІБ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини