Facebook Pixel

Справа «Укрбуду». «Київміськбуд» залучить 2 млрд грн для добудови будинків

«Холдингова компанія «Київміськбуд» планує продати Державній іпотечній установі квартири на 2 млрд грн для того, щоб профінансувати завершення будівництва на об'єктах «Укрбуду». Компанії вже ведуть переговори.

Як повідомив президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір, відповідні розпорядження Кабміну та протокольні доручення вже підготували. Він додав, що, згідно з результатами аудиту будинків «Укрбуду», для завершення будівництва необхідна сума 2,1 млрд грн, передає агентство «Інтерфакс Україна».

Quote«Документи з результатами аудиту вже передали представникам ініціативної групи інвесторів. Тепер їм вирішувати, що робити з цією інформацією, в які органи звертатися і як бути далі», — цитує Кушніра пресслужба «Київміськбуду».

За словами Кушніра, найбільші комплекси «Укрбуду» — «Поділ град» та «Чарівне місто» – перейдуть на баланс останніми через велику кількість документів.

Контекст. На початку жовтня 2019 року Національне антикорупційне бюро вручило ексглаві «Укрбуду» Максиму Микитасю підозру у заволодінні майном Нацгвардії на суму близько 82 млн грн. Слідство встановило, що він з допомогою будівельних компаній організував корупційну схему для заволодіння нерухомістю Нацгвардії. Микитась діяв у змові з колишнім командувачем Нацгвардії, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем, а також іншими особами. У жовтні 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду вирішила заарештувати Микитася з можливістю застави у розмірі 80 млн грн. Пізніше його друзі та родичі внесли цю суму.

Сам Микитась назвав документи про продаж своєї частки підробленими та стверджує, що все ще володіє «Укрбудом». У тому, що він втратив керування компанією, звинувачує Олега Майбороду, Дмитра Федотенкова та головного юриста компанії В'ячеслава Мармиша. Їх він також звинувачує у виводі 4 млрд грн активів.

У середині грудня минулого року президент Володимир Зеленський заявив, що заморожені будівництва житлових комплексів корпорації «Укрбуд» завершить компанія «Київміськбуд». Через три дні генеральний директор «Укрбуду» Олег Майборода повідомив, що підприємство ліквідовувати не будуть, а «Укрбуд Девелопмент» та інші компанії забудовників перейдуть до «Київміськбуду».

Пізніше Власник КАН Development Ігор Ніконов в інтерв'ю The Page розповів, що сталося з «Укрбудом».

Печерський райсуд Києва 18 лютого 2020 року в рамках досудового слідства Держбюро розслідувань заарештував земельну ділянку площею 12,3 га на вулиці Бориспільській з недобудованими житловими будинками «Укрбуду».

Через тиждень «Київміськбуд» повністю відновив будівництво двох житлових комплексів «Укрбуду» – «Пектораль» і «Новомостицький», а пізніше ще трьох — «Харківський», «Сонячна Рив'єра» та «Гармонія».

Подякувати 🎉