Київ на межі карантинних зон: чим це загрожує

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Київ опиниться між «жовтою» та «помаранчевою» зоною через епідемічну ситуацію. Таке зонування передбачає адаптивний карантин з 1 серпня. Рішення буде ухвалено 31 липня.

Про це розповів голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан у коментарі «РБК-Україна».

Згідно з адаптивним карантином, країну буде поділено на чотири зони:

Telegram Logo
  • «зелена» зона передбачає масковий режим у місцях скупчення людей, дотримування соціальної дистанції, перебування однієї людини на 5 квадратних метрах під час проведення масових заходів;
  • «жовта» зона подібна до зеленої, але вже є попереджувальною. Заборонено відвідувати будинки для людей похилого віку, лікарні, соціальні установи;
  • «помаранчева» зона, крім вже зазначених обмежень, передбачає заборону роботи розважальних закладів та ресторанів у нічний час, планової госпіталізації в лікарнях, роботи спортзалів, дитячих таборів;
  • «червона» зона має всі вже згадані обмеження, а також заборону роботи громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльності кафе та ресторанів.

За останню добу кількість хворих на COVID-19 у Києві зросла на 199 жителів. Різке збільшення захворілих пов'язано зі спалахом коронавірусу у гуртожитку Київського політехнічного інституту. Там було виявлено 81 випадок захворювання.

Наразі у Києві зафіксовано 8 131 підтверджений випадок зараження.

Київ, а також Львівська, Хмельницька та Сумська області увійшли до списку регіонів зі значним поширенням COVID-19.

Епідемічна ситуація у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях та в Києві не відповідає критеріям для послаблення карантину.

Контекст. Кабмін 20 травня ухвалив рішення про введення так званого адаптивного карантину в Україні, що означає послаблення або посилення карантинних заходів у кожному регіоні окремо, зважаючи на ситуацію з COVID-19. Пізніше адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 липня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини