Facebook Pixel

Київрада передала заповіднику «Києво-Печерська лавра» землі у постійне користування

Сьогодні, 8 лютого 2024 року, депутати Киіївради ухвалили рішення про відведення земельних ділянок Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» у постійне користування.

Про це повідомив заступник мера Києва Петро Оленич.

За це рішення на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання проголосували 70 столичних депутатів.

Quote«Ми це зробили — Київрада передала землю у постійне користування Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра»», — йдеться у дописі.

Повідомляється, що понад 30 років земля, на якій розташовуються памʼятки національного та світового значення, не була законодавчо оформлена.

Київрада передала Києво-Печерській лаврі землі у постійне користування

Київрада передала Києво-Печерській лаврі землі у постійне користування

Це дозволяло московському патріархату користуватися ними.

Quote«Більше цього не буде. Лавра остаточно позбудеться від «руского міра» і стане українською», — наголосив Оленич.

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» це рішення назвали Історичним.

Quote«Депутати Київради ухвалили без перебільшення доленосне рішення, що дозволить Лаврі назавжди позбутися присутності «руского міра» з його наративами, спрямованими на знищення української духовності та культури. Депутати поставили крапку в земельному питанні щодо користування землею Києво-Печерської лаври. Це дозволить Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» взяти повністю під охорону та контроль пам'ятки світового значення, які входять до об'єктів списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», — сказав генеральний директор заповідника Максим Остапенко.

Він додав, що останніми десятиліттями Лавра без належного оформлення земельної ділянки зазнала дуже серйозних втрат, нагадавши про незаконну забудову та нецільове використання.

Quote«Насправді, це є першим кроком до повного повернення української лаври українському народу», — резюмував Максим Остапенко.

Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра офіційно зареєстрована як монастир у складі ПЦУ. Синод ПЦУ ще в травні вирішив створити український монастир в Лаврі. Тоді ж митрополит Київський Епіфаній від імені ПЦУ звернувся до уряду з проханням передати новому монастирю один з храмів у верхній частині Лаври для богослужінь, а певні приміщення — для монастирської діяльності.

Оскільки в церковній ієрархії саме Епіфаній є духовним керівником Київської лаври, Синод його призначив очолювати монастир як юридичну особу.

7 січня 2023 року предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній провів службу в Успенському соборі Києво-Печерської лаври. Це стало можливим після повернення Свято-Успенського собору і Трапезної церкви — головних храмів заповідника — у державну власність України.

Рахункова палата заявила, що протягом останніх двадцяти років — з 2003 і до І півріччя 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики неналежно опікувалося Національним заповідником «Києво-Печерська лавра». При цьому аналіз фінансових витрат свідчить про неефективне використання державних коштів.

Комісія Мінкульту зобовʼязала УПЦ МП залишити Печерську лавру до 8 червня 2023 року, а 79 об’єктів Києво-Печерської лаври мають бути передані в користування заповіднику.

Мінкульт розірвав договір безоплатного користування УПЦ Києво-Печерської лаври.



Подякувати 🎉