Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Києво-Печерську лавру повертають українцям. Історія питання

Києво-Печерську лавру повертають українцям. Історія питання.

Києво-Печерську лавру повертають українцям. Історія питання.

Сьогодні, 7 січня предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній проведе службу в Успенському соборі Києво-Печерської лаври. Це стало можливим після повернення Свято-Успенського собору і Трапезної церкви — головних храмів заповідника, у державну власність України. The Page розповідає, які події цьому передували.

Вигнання з храмів

У четвер, 5 січня, Успенський собор і Трапезну церкву, головні культові споруди Києво-Печерської Лаври повернули до державної власності. До цього вони перебували в оренді у російської православної церкви.

31 грудня УПЦ МП провела останню службу у Верхній лаврі. 1 січня російську церкву вже не допустили на територію Успенського собору та Трапезної церкви.

28 грудня Мінкульт рекомендував не продовжувати з УПЦ МП оренду двох храмів Києво-Печерської лаври, що й зробило можливим повернення їх до держави.

За день до цього, 27 грудня Конституційний суд України визнав конституційним, закон «Про свободу совісті та релігійні організації», який передбачає обов’язкову згадку в назві УПЦ Московського патріархату приналежності до Російської православної церкви (РПЦ).

Нагадаємо, на сьогодні Верхня лавра належить Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. На території Верхньої лаври розташовані головні культові споруди – Успенський собор і Трапезна церква, а також Троїцька надбрамна церква та Велика лаврська дзвіниця.

У Нижній Лаврі, де розташовані печери, діє чоловічий монастир УПЦ МП, духовна семінарія, резиденція намісника Лаври і низка храмів. Нижня лавра перебуває у віданні Української православної церкви (Московського патріархату). 2013 року, за часів Януковича, була укладена безстрокова угода на використання Нижньої Лаври УПЦ МП.

Педофілія та кремлівські методички

2 грудня 2022 року, через 9 місяців повномасштабного вторгнення рф та на 9 рік війни росії проти України, держава запровадила санкції проти Московського патріархату, через системну антиукраїнську діяльність УПЦ МП в Україні та пропагування так званого «руського міра».

Формальним приводом для активних дій став скандал після оприлюднення відео з Києво-Печерської Лаври. Під час богослужіння там співали пісні з ворожими пропагандистськими тезами та молилися за державу-агресора.

Наступного дня голова Служби безпеки України Василь Малюк заявив, що СБУ не допустить проявів, які шкодять безпеці та інтересам України. 15 листопада правоохоронці повідомили, про відкриття кримінального провадження за ч.1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) ККУ.

Після цього в осередках Московського патріархату по всій Україні пройшли обшуки. 22 листопада СБУ прийшла до пропагандистів «руського міра» у Києво-Печерську Лавру, а також в храми УПЦ МП на Рівненщині та Буковині, Прикарпатті і Тернопільщині.

Під час обшуків у московських священників правоохоронці виявили антиукраїнську пропагандистську літературу, проросійську символіку, агітаційні методички, мільйони готівки та підробні документи. Секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП Архімандрита Никиту взагалі застали в ліжку з 17-річним хлопцем з церковного хору.

Реакція МП та думка українців

5 січня Господарський суд Києва зареєстрував позов УПЦ (МП) проти заповідника Києво-Печерська Лавра через розірвання договору аренди Успенського собору та Трапезної церкви. Суть спору – про усунення перешкод у здійсненні користування майном.

Раніше Московський патріархат в Україні заявив, що допоки триває повномасштабна війна Росії проти України (і ще чотири місяці після дати закінчення дії воєнного стану), храми Києво-Печерської лаври належать йому за договорами оренди. Про це пише пресслужба УПЦ МП.

Під час останнього виступу намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павло «Лебідь» також погрожував українцям, обіцяючи, «що коли настане час», «гонителі церкви» поплатяться за вигнання московських церковників з українських культових споруд.

Також днями український боксер Василь Ломаченко, якого неофіційно звинуватили у співпраці з ворогом опублікував скандальне відео проповіді митрополита Лонгина УПЦ московського патріархату. У проповіді Лонгин заявляє, що Україна розпочала війну проти Бога й українського народу на догоду сатанинській церкві.

За даними всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 4-27 грудня 2022 року, 78% українців вважають, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися в діяльність УПЦ (МП). Зокрема, серед них 54% вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні. Ще 24% виступають за дещо «м’якший» підхід, що не передбачає повної заборони, але передбачає встановлення державного контролю та нагляду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини