Китай та США разом «упустили» нафтові ціни та фондові індекси

Причиною для занепокоєння інвесторів стало зростання напруженості у відносинах Китаю та США. Фото: Flickr

Причиною для занепокоєння інвесторів стало зростання напруженості у відносинах Китаю та США. Фото: Flickr

Вранці 22 травня нафта марки Brent (червневий ф'ючерс) подешевшала на 5,4% – до $34,1 за барель. Ціна на WTI знизилася на 7,1% – до $31,51. Приблизно на такому рівні ціни залишалися упродовж дня.

bezymyannyy.png

Європейські акції під час відкриття торгів подешевшали в середньому на 1,5%. Напередодні гонконгський індекс Hang Seng знизився на 5% – до семитижневого мінімуму. Азіатсько-Тихоокеанський MSCI упав на 2,7%, японський Nikkei знизився на 0,8%, ф'ючерси на американські акції подешевшали на 1%.

Таке здешевлення було спричинене зростанням напруженості у відносинах Китаю та США, а також рішенням КНР – вперше в сучасній історії – відмовитися від встановлення мети у річному зростанні економіки, повідомило Reuters.

Telegram Logo

Протягом останніх тижнів влада США регулярно звинувачуює Китай у виникненні епідемії коронавірусу та приховуванні інформації про нього. А вчора влада КНР заявила, що нав'яже Гонконгу нове законодавство про національну безпеку. У відповідь президент США Дональд Трамп попередив, що Вашингтон жорстко відреагує на спробу Пекіна отримати більший контроль над колишньою британською колонією.

«Інвесторам знову доводиться стикатися з посиленням словесної війни між США та Китаєм», – зазначив Стівен Бреннок, аналітик з PVM.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас відмову Китаю від встановлення цільового показника зростання ВВП інвестори розцінили як вказівку на те, що попит на сировину та паливо у другого за величиною споживача нафти у світі значно знизиться. У них також виникли сумніви щодо темпів відновлення глобального попиту після коронавірусної кризи.

Контекст. Після рекордного падіння у березні упродовж останніх тижнів ціни на нафту повільно, але стабільно зростали. Нова угода ОПЕК+ призвела до скорочення видобутку нафти – надлишок пропозиції нафти скорочується. Минулого тижня зменшилися запаси нафти у США.

Є ознаки зростання попиту на бензин. Деякі авіакомпанії планують незабаром повернути частину літаків у небо, що означає збільшення попиту на реактивне паливо.

Пояснюючи, чому Китай відмовився встановлювати цілі щодо зростання ВВП на 2020 рік, прем'єр Держради КНР Лі Кецян сказав: «Це пояснюється переважно тим, що через велику невизначеність у світовій епідемічній та торговельно-економічній ситуації виникли деякі непередбачувані чинники на шляху розвитку нашої країни».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини