Facebook Pixel

Кількість спроб незаконного перетину кордону не зменшується – ДПСУ

За інформацією Опендатабот, протягом 2022 року Державна прикордонна служба (ДПСУ) зафіксувала понад 7,6 тис. спроб незаконно виїхати за кордон. Пік порушень припадає на вересень, коли було складено 887 протоколів.

Кількість спроб незаконного перетину кордону не зменшується – ДПСУ

Кількість спроб незаконного перетину кордону не зменшується – ДПСУ

На початку повномасштабного військового вторгнення росії держава суттєво обмежила виїзд за кордон чоловіків призовного віку та решти категорій військовозобов'язаних. За цей час ДПСУ виписала понад 7,6 тис. протоколів за статтею 204-1 КУпАП за спробу або безпосередньо незаконний перетин кордону. Пік порушень припав на вересень, зараз ситуація вщухає.

Перший «стрибок» у кількості таких правопорушень було зафіксовано після початку повномасштабної війни. Так, у лютому 2022 року було складено 141 протокол за статтею 204-1 КУпАП, а в березні — уже 762. Найбільшу кількість порушень прикордонники встановили у вересні минулого року — 887. Надалі спостерігався поступовий спад. Якщо на початку повномасштабної війни прикордонники фіксували майже 50 — 70 порушників на день, зараз у середньому на кордоні затримують приблизно 20 осіб на день.

Протягом січня — лютого 2023 року прикордонники склали 1 033 протоколи за незаконний перетин кордону. Проте, за словами помічника голови Державної прикордонної служби, прессекретаря Андрія Демченка, загальна кількість спроб незаконного перетину кордону більшає.

Так, з 24 лютого 2022 року в пунктах пропуску ДПСУ виявила й зупинила понад 4,2 тис. осіб, які використовували «підробки» задля виїзду за кордон. За такі дії передбачено карну відповідальність, тому прикордонники передають порушників до правоохоронних органів. На «зеленій» ділянці кордону, тобто поза межами пунктів пропуску, загалом було затримано майже 11,5 тис. осіб, які намагалися самотужки чи в групі незаконно перетнути кордон.

Quote«З 24 лютого, на жаль, ми фіксували збільшення спроб незаконного перетину кордону, зокрема чоловіками, як через пункти пропуску, коли вони намагалися використати підроблені документи, так і «зеленою ділянкою кордону». Люди намагаються користуватися послугами ділків, які пропонують сприяння в такій незаконній «мандрівці». Це значна небезпека для життя, На жаль, за цей час виявлено приблизно 15 осіб, які загинули, намагаючись перетнути кордон», — зазначає Андрій Демченко.

З початку повномасштабного вторгнення було знешкоджено майже 160 груп, які організовували незаконне переправлення осіб через кордон,

Контекст

  • За статтею 204-1 КУпАП за спробу або безпосередньо незаконний перетин кордону до відповідальності притягають саме прикордонники. Порушники можуть отримати штраф від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або до 15 діб арешту.
Подякувати 🎉