Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Казахський сервіс Kaspi купує український «БТА Банк»

Казахський сервіс Kaspi хоче реалізувати стратегію Super App в Україні. Фото: Kaspi.kz

Казахський сервіс Kaspi хоче реалізувати стратегію Super App в Україні. Фото: Kaspi.kz

Найбільша фінтехкомпанія Казахстану Kaspi купує український «БТА Банк» (дочірня організація казахського «БТА Банку») заради ліцензії. Завершення операції планується у I півріччі 2022 року. «БТА Банк» веде в Україні обмежену операційну діяльність, у нього немає відділень і кредитного портфеля. Про це повідомляє місцеве видання «Капітал».

Quote«Ми уклали договір купівлі-продажу 100% «БТА Банку» в Україні. Його придбання здійснюється винятково для отримання банківської ліцензії в Україні. Це дасть нам змогу запустити фінтех-продукти, відкривати мобільні гаманці, рахунки та інше», — повідомили в Kaspi.kz.

Як зазначено в фінансовому звіті фінтех-банку за другий квартал, Україна — його пріоритетний ринок. Тут електронна комерція становить 8% роздрібної торгівлі, споживче кредитування — 4,5% ВВП, зняття готівки — 44%, проникнення смартфонів — понад 70%.

Quote«Маючи банківську ліцензію та платіжні ліцензії Portmone Group (придбана раніше Kaspi.kz українська міжбанківська платіжна система — The Page), ми посядемо сильні позиції та зможемо повторити стратегію Super App в Україні», — ідеться в повідомленні.

Контекст. Раніше Kaspi.kz завершив операцію з придбання Portmone Group, одного з найбільших гравців на ринку. Володіння Portmone надасть Kaspi платіжну ліцензію та акредитацію Visa і MasterCard в Україні, а в середньостроковій перспективі Україна також може стати важливим джерелом для найму розробників і запуску IT-хаба.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини