Facebook Pixel

Найбільший казахський фінтех-банк заходить в Україну й купує Portmone

Одна з найбільших фінтех-компаній Казахстану Kaspi.kz виходить на український ринок. Банк купує 100% платіжної системи Portmone Group в української інвесткомпанії Dragon Capital, повідомив керуючий директор із роздрібного бізнесу казахського «Альфа-банку» Іван Істомін.

Офіційним покупцем виступає Kaspi Pay, що належить фінтех-банку. Сторони вже направили відповідні запити до АМКУ та Нацбанку України і планують закрити угоду до кінця 2021 року.

Завдяки угоді Kaspi.kz одразу отримає ліцензію на платежі від НБУ, акредитацію Visa й Mastercard і ділові відносини з тисячами продавців і широким колом банків.

Telegram Logo

Як зазначено у фінансовому звіті фінтех-банку за другий квартал, Україна є його пріоритетним ринком. Тут електронна комерція становить 8% роздрібної торгівлі, споживче кредитування — 4,5% ВВП, зняття готівки – 44%, проникнення смартфонів – понад 70%.

Офіційні умови угоди не розголошуються, але, за попередніми оцінками ЗМІ, Kaspi.kz заплатить за Portmone $10 — 20 млн.

Kaspi.kz: що це за банк?

Kaspi.kz — це фінансова екосистема в Казахстані. Крім банківських послуг, діяльність Kaspi передбачає роздрібні фінансові послуги, електронні платежі та організацію електронних торговельних майданчиків. У Казахстані на цей фінтех-банк припадає понад дві третини цифрового банківського ринку.

У жовтні 2020 року Kaspi.kz провела ІРО на Лондонській біржі. Фінтех-банк залучив $1 млрд від інвесторів, завдяки чому став найдорожчою компанією Казахстану з ринковою капіталізацією $6,5 млрд. Наразі її капіталізація становить $13 млрд.

Додатково. Portmone — українська міжбанківська платіжна система. У 2013 році її власником стала інвесткомпанія Dragon Capital. Послугами Portmone зараз користуються приблизно 2 млн фізичних осіб і 1,4 тис. організацій.

Коментарі

Всі новини