Facebook Pixel

Кабмін закликав бізнес не зберігати чеки POS-терміналів та Z-звіти

Міністр кабінету міністрів Дмитро Дубілет звернувся до бізнесу із закликом не зберігати чеки POS-терміналів і за можливості скасувати реєстрацію Книги обліку розрахункових операцій (КОРО). Він пояснив, що в них немає потреби.

Як написав Дмитро Дубілет у своєму Telegram-каналі, йому вдалось виявити цю практику під час відвідування спортивної зали, де він побачив, як працівниці «старанно клеять якісь папірці в журнал». Щоб глибше розібратись із ситуацією, Кабмін звернувся за консультацією до НБУ, податкової та Мінфіну.

«Скрізь нам відповіли, що зберігати чеки не потрібно», — наголосив міністр.

Telegram Logo

Аналогічна ситуація склалась і з іншим типом документів – так званими Z-звітами, для яких бізнес веде КОРО. За словами Дмитра Дубілета, їх треба зберігати лише у випадку, якщо зламався касовий апарат.

Офіційне роз’яснення на прохання Кабміну надала податкова.

Контекст. Раніше Кабмін запустив сервіс Check, за допомогою якого можна перевіряти квитанції в електронній формі. У лютому цього року до нього підключили усі основні держоргани, зокрема Сервісні центри МВС, Міграційну службу, ЦНАПи та інші.

Окрім того, уряд на початку року повідомив, що вважає за можливе скасувати 43 статистичні форми (загалом їх 110), які заповнюють українські підприємства.

Коментарі

Всі новини