IT

Кабмін взявся за створення цифрового ID для українців

Автор

Пілотний проєкт для створення цифрового ID громадян запущено, повідомила пресслужба Кабінету міністрів.

Йдеться про верифікацію користувачів електронних реєстрів, яка допоможе боротися з дублюванням даних про одну людину або з клонуванням унікального запису.

Цифровий ID будуть використовувати під час проведення Всеукраїнського перепису населення та в обслуговуванні соціальних виплат.

Протягом шести місяців фахівці перевірять технічну безпеку та захист вже існуючих реєстрів, а також повноту та достовірність готових даних користувачів. Дані декількох реєстрів зіставлять.

Контекст

  • Всеукраїнський перепис населення відбудеться у листопаді-грудні 2020 року за рішенням Кабміну. Дмитро Дубілет 28 листопада розповів про алгоритм проведення електронного перепису населення. З 1 грудня у Київській області стартував пробний перепис населення.
  • Як раніше говорив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, кошти на перепис візьмуть з держбюджету на 2020 рік. За оцінками міністра Кабміну Дмитра Дубілета, ця процедура обійдеться в 5 млрд грн. За підрахунками представника президента у Верховній Раді Руслана Стефанчука, це буде коштувати 4 млрд грн. Раніше в команді Володимира Зеленського заявляли, що спробують провести перепис до кінця цього року.
  • За дорученням Кабміну в грудні 2019 року Держстат повинен провести пробний перепис населення. Раніше служба повідомляла, що до початку 2019 року в Україні мешкали 42,14 млн чоловік.
  • Вперше перепис населення в незалежній Україні проводили у 2001 році. Згідно з підрахунками, тоді чисельність населення склала майже 48,5 млн осіб. Починаючи з 2011 року влада п'ять разів планували провести перепис, але щоразу її переносили.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Статки мільярдера Потаніна за день зменшилися на $1,5 млрд через аварію на ТЕЦ у Норильську (РФ)

Статки одного з основних власників комбінату «Норнікель» Володимира Потаніна за день, 4 червня, зменшилася на $1,5 млрд через аварію у Норильську на ТЕЦ, що належить компанії. Таку оцінку наводить Forbes Real-Time.

Прокурор пропонував «кришу» банку і попався на $100 тис. – ДБР

Правоохоронці затримали прокурора однієї з місцевих прокуратур Києва під час отримання $100 тис., які він вимагав за розв'язання питання про закриття кримінального провадження, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

«Укрзалізниця» запустила перші поїзди в напрямку заходу України

У перші рейси після карантину 4 червня вирушили такі поїзди далекого прямування: