Facebook Pixel

Уряд спрямує майже 800 млн грн на доукомплектування саперних підрозділів

Міністерство оборони забезпечить фінансування саперних підрозділів Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). Згідно з ініціативою відомства, Кабінет Міністрів виділив 788,8 млн грн з резервного фонду державного бюджету.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначені кошти будуть використані для закупівлі безпілотників, металошукачів із засобами виявлення мін, а також автомобілів та інженерної техніки для зведення фортифікаційних споруд.

Quote«Нині над розмінуванням українських територій працюють 400 мобільних груп саперів ДССТ. Щодня ці сміливі та високопрофесійні фахівці прокладають шлях через небезпечні зони. Більшість із них пройшли спеціальну фахову підготовку та щодня ризикують своїм життям, долаючи сантиметр за сантиметром, аби очистити наші землі від наслідків війни», — прокоментував заступник міністра оборони України Юрій Джигир.

Він зазначив, що доукомплектування зазначених саперних груп спорядженням та сучасною технікою не лише покращить умови їхньої роботи, прискорить темпи розмінування, а й сприятиме посиленню фортифікаційних рубежів та знизить ризики для життя саперів.

Понад 30% території України стали зонами забруднення вибухонебезпечними предметами внаслідок великої війни. Це вимагає негайних заходів з розмінування сотень тисяч гектарів землі та водойм.

З початку війни Держспецтрансслужба МОУ обстежила понад 40 тис га землі, понад 2 тис. км залізниць, сотні кілометрів автодоріг та ліній електропередачі, а також понад 100 га лісових масивів. За цей період було знищено понад 100 тис. вибухонебезпечних предметів.

Раніше The Page повідомляв, що українські піротехнічні підрозділи, представлені державними та неурядовими операторами, продовжують гуманітарне розмінування сільгоспземель. У листопаді 2023 року вони обстежили понад 17 тис. га угідь сільськогосподарського призначення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉