Facebook Pixel

Кабмін пообіцяв скасувати дві платіжки за газ та запустити сайт з тарифами у різних регіонах

Кабмін та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, працюють над створенням єдиної платіжки за транспортування газу та його споживання. Про це заявив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

«Регулятор у нас незалежний, він повинен забезпечити баланс інтересів споживачів і галузі, але зараз напрацьовується, щоб усе ж таки не було окремих платіжок за транспортування і споживання газу. Щоб це була окрема величина, яку треба сплатити, але не дві платіжки, аби не дратувати українців», — сказав міністр.

Оржель наголосив, що розділення платіжок за природний газ не впливатиме на його ціну для споживачів. За його словами, одна платіжка – за транспортування газу та розподіл, друга – вартість товару. Міністр припустив, що ціна ще може знизитися відповідно до умов до ринку.

Заступниця керівника ОП Юлія Ковалів у програмі проанонсувала запуск сайту, на якому відображатиметься структура тарифів на газ у різних містах.

«По кожному місту буде видно, яка структура тарифу, за якою ціною ця компанія купує газ, яка знижка надаватиметься по кожному місту. І не інакше як ми з вами, кожен з нас, який отримує платіжку, повинен контролювати, чи ефективно ці гроші витрачаються», — розповіла Ковалів.

За її словами, керівництво на місцях не завжди може пояснити населенню, як формується ціна на газ і чому в платіжках вказано ту чи іншу ціну. Ковалів додала, що близько 90% комунальних підприємств належать місцевій владі і половина їхніх керівників є «безпорадними» в управлінні підприємствами.

Контекст. У січні українці отримали окрему платіжку за розподіл газу. У НКРЕКП пояснили це процесом анбандлінгу, аби споживач міг вільно змінювати постачальника послуг.

Подякувати 🎉