Кабмін перевірить фінанси «Нафтогазу»

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

Уряд на сьогоднішньому засіданні прийняв рішення про проведення аудиторської перевірки фінансової звітності державного «Нафтогазу Україна». Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Олексій Гончаренко.

Проводити аудит буде компанія «Делойт енд Туш ЮСК», повідомила пресслужба уряду.

Фото: FB / Олексій Гончаренко

Фото: FB / Олексій Гончаренко

Гончаренко також згадав про можливу зміну керівництва «Нафтогазу». Він написав, що задав питання прем'єр-міністру Олексію Гончаруку з приводу того, чи буде уряд звільняти керівництво НАКу. Глава уряду відповів, що політичного рішення щодо голови правління Андрія Коболєва немає.

Quote«Тому Андрій Коболєв буде працювати до кінця свого контракту» – підсумував Гончаренко.

Контекст

  • На початку місяця міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель повідомив, що Кабмін планує змінити керівництво «Нафтогазу» і «Укренерго» і оновити наглядові ради компаній.
  • У міністерстві заявили, що «Нафтогаз» і «Укренерго» не відносяться до їх сфери управління. Відповідно приймати або коментувати рішення про зміну керівництва цих компаній не входить до компетенції міністерства.
  • Пізніше міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов спростував слова Оржеля про плани Кабміну. На його думку, в словах Оржеля «є певна неправда» чи його неправильно зрозуміли.
  • Кабмін взявся за зміну керівництва не тільки «Нафтогазу», а й інших стратегічних держпідприємств країни, наприклад «Укрзалізниці». Але інструментів для того, щоб прибрати голів цих двох підприємств, в уряду немає. Вони єдині завершили процес корпоратизації і сформували незалежні наглядові ради. При цьому уряду не має прямого впливу на наглядові ради, і, відповідно, можливості безперешкодно ставити «свого» керівника. Детальніше про це читайте в матеріалі The Page: «Кабмін використовує в боротьбі за «Укрзалізницю» досвід Володимира Гройсмана».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Статки мільярдера Потаніна за день зменшилися на $1,5 млрд через аварію на ТЕЦ у Норильську (РФ)

Статки одного з основних власників комбінату «Норнікель» Володимира Потаніна за день, 4 червня, зменшилася на $1,5 млрд через аварію у Норильську на ТЕЦ, що належить компанії. Таку оцінку наводить Forbes Real-Time.

Прокурор пропонував «кришу» банку і попався на $100 тис. – ДБР

Правоохоронці затримали прокурора однієї з місцевих прокуратур Києва під час отримання $100 тис., які він вимагав за розв'язання питання про закриття кримінального провадження, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

«Укрзалізниця» запустила перші поїзди в напрямку заходу України

У перші рейси після карантину 4 червня вирушили такі поїзди далекого прямування: