Facebook Pixel

Кабмін передав 18 держпідприємств «Укроборонпрому» на приватизацію

Уряд 9 грудня передав 18 підприємств зі складу «Укроборонпрому» до сфери управління ФДМ для їхньої подальшої приватизації.

Передаються єдині майнові комплекси 16 державних підприємств: 171 Чернігівський ремонтний завод, Вінницький авіаційний завод — ВІАЗ, Закарпатське вертолітне виробниче об'єднання, Івано-Франківський котельно-зварювальний завод, Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут, Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння, Спеціальне КБ «Блискавка», Укроборонлізинг, Харківський завод транспортного обладнання, Центральний НДІ навігації та управління, Укроборонресурси, НДІ «Буран», Український радіотехнічний інститут, ЦКБ «Ізумруд», Запорізький і Рівненський автомобільні ремонтні заводи.

ФДМ також передаються повноваження з корпоративного управління правами держави в акціонерних товариствах «Завод «Квант» і «Херсонський завод «Судмаш».

Ці підприємства не задіяні у виконанні держоборонзаказу, не включені в коопераційні ланцюжки з виготовлення озброєння та військової техніки й втратили всі ознаки підприємств ОПК, зазначено в пояснювальній записці до постанови.

Крім того, станом на 1 липня 2020 року 11 з 16 підприємств не вели фінансово-господарської діяльності, шість мали заборгованість із заробітної плати на загальну суму 7,6 млн грн.

За перше півріччя поточного року ці держпідприємства отримали збиток на загальну суму майже 15 млн грн — в 2,4 рази більше, ніж за той же період 2019 року.

Додатково. У своєму відкритому зверненні до президента України, прем'єрміністра, секретаря РНБО та глави комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки «Укроборонпром» заявив про згортання реформи оборонно-промислового комплексу країни та втручання в свою господарську діяльність з боку Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

«Укроборонпром» за 11 місяців 2020 року виконав 256 контрактів за держзамовленням на суму 13 млрд грн.

doz03-1536x864.jpg


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉