Кабмін і МВФ домовилися продовжити дію ПСО на газ — джерело в Міненерго

Питання про продовження дії публічних спецзобов'язань (ПСО) на постачання газу вже вирішено з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це The Page повідомило джерело в Міненерго.

На засіданні Кабміну 1 липня спецзобов'язання будуть продовжені до 1 серпня. Очікувалося, що замість ПСО розпочне роботу ринок газу.

Telegram Logo

За словами голови Міненерго Ольги Буславець, рішення щодо продовження ПСО пов'язане з проведенням конкурсу з відбору постачальника останньої надії (ПОН) на газовому ринку для населення.

Контекст. Спеціальний режим постачання природного газу для побутових споживачів має бути скасовано. Це дасть можливість створити конкурентну модель газового ринку, орієнтовану на споживача. Про це 23 квітня під час експертної дискусії енергетичного співтовариства Energy Meetings Online заявив директор «Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» Максим Рабінович.

Кабінет міністрів своєю постановою продовжив дію спецзобов'язань «Нафтогазу» з 1 травня 2020-го до 1 липня цього року. До цього часу компанія продаватиме природний газ газопостачальним компаніям для потреб населення, виробникам тепла, деяким релігійним організаціям, а також «Міжнародному дитячому центру «Артек».

З 1 липня 2019 року в Україні почав діяти новий ринок електроенергії. А в серпні минулого року Кабмін вніс зміни до механізму ПСО на ринку електроенергії.

Зараз механізм спецзобов'язань діє для населення та ТКЕ. Однак з 1 травня 2020 року він мав би припинити існування в рамках зобов'язань, які взяла на себе Україна щодо лібералізації ринку поставок газу для побутових споживачів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини