Оновлену програму дій уряду направлено до парламенту. Фото: КМУ
Кабмін допускає падіння ВВП 2020 року до 8%, як порівняти з 2019-м. Про це свідчить оновлена програма дій уряду, яку він направив до парламенту.
«Україна традиційно є вразливою до економічних шоків, тому може відчути істотніший вплив: ВВП може впасти на 4-8% проти 2019 року», — зазначено в документі.
Контекст. Макропрогноз Міністерства економіки, на якому засновані показники держбюджету на 2020 рік, оцінює падіння ВВП цього року на 4,8%, водночас Міжнародний валютний фонд очікує спад до 8,2%.
Рейтингове агентство Moody's підвищило рейтинг довгострокового емітента та пріоритетних незабезпечених зобов'язань уряду України до рівня B3 з Caa1.
Україна отримала перший транш обсягом $2,1 млрд від МВФ і пов'язану з ним фінансову допомогу від ЄС, завдяки чому розмір золотовалютних резервів країни зріс до $28,7 млрд.