Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кабмін анонсував запуск мініелектростанцій в Україні. Як це працюватиме?

Уряд анонсував запуск мережі мініелектростанцій в Україні. Фото: Wiki

Уряд анонсував запуск мережі мініелектростанцій в Україні. Фото: Wiki

Запуск мережі мініелектростанцій допоможе Україні уникнути блекаутів. Наразі уряд планує необхідні заходи, щоб розпочати проєкт, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції тимчасово окупованих територій.

Основні завдання мініелектростанцій – убезпечити основні станції, сформувати критичний резерв і незалежність генерування енергії. Мініелектростанції допомагатимуть постачати воду та тепло до населених пунктів, а також підвищать безпеку атомної генерації.

Quote«Вони невеликі й не вимагають особливого обслуговування. Двадцять таких станцій можуть видати потужність одного атомного блоку. До прикладу: для старту атомного блоку необхідно 100 — 150 МВт. Генератори такої потужності не досягають, а от мініелектростанції добре впораються із цим завданням», — йдеться в повідомленні.

Як це працює?

За словами голови комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, уряд готує подальшу дерегуляцію в енергетиці. Насамперед йдеться про лібералізацію лімітів на зберігання пального для генераторів, а також можливість для бізнесів встановлювати власні автономні мініелектростанції.

За його інформацією, європейська компанія-виробник «просто дарує» газову мініелектростанцію на 1 МВт одному з міст України. Потужності такої станції вистачає невеликому місту або великому підприємству. Сьогодні на ринку є варіанти від 0,5 МВт до 100 — 500 МВт. Вони мають невеликий розмір і мобільність — фактично це енергоустановка на платформі фури.

Собівартість електроенергії від газової мініелектростанції в 3 — 4 рази нижче за кіловат-години від генераторів на дизелі. Використання газу (витрати приблизно 250 куб. м на 1 МВт) дає змогу отримувати «автономну» електроенергію лише трохи дорожче, ніж за комерційним тарифом у мережі.

Quote«Вони економічно доцільні для придбання та використання», — упевнений Андрій Герус.

Що варто зробити ще?

Нагадаємо: наприкінці грудня 2022 року українські підприємці сформулювали перелік того, чим держава може допомогти бізнесу на тлі відключень електроенергії:

  • запровадити грошову компенсацію втрат бізнесу через відключення електроенергії;
  • спростити регуляцію бізнесу через відключення електроенергії (скасування або пом'якшення обмеження роздрібної націнки на низку товарів і збільшення строків розрахунків ритейлу з постачальниками);
  • зняти обмеження щодо продажу алкоголю на рівні ОВА (високомаржинальний товар, який допоможе компенсувати збитки з інших категорій);
  • збільшити строк надсилання фіскальних звітів в електронному вигляді до 144 годин;
  • збільшити ліміти кредитування за програмою «5-7-9%» на енергоощадне обладнання;
  • запровадити механізм погодження з постачальниками електроенергії та оптимізації графіків відключень;
  • віднести до об'єктів критичної інфраструктури деякі супермаркети, критичні об'єкти мереж мобільного зв'язку та окремі підприємства з переробки зерна.

Росія завдала вже не менш як 500 ударів ракетами великої потужності по об'єктах української енергетичної інфраструктури. Перебої з постачанням електроенергії суттєво ускладнюють життя українців і роботу бізнесу. Унаслідок цього Мінекономіки погіршило прогноз падіння ВВП цього року з 30 – 32% до 32 – 35%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини