Парламент і уряд готують подальшу дерегуляцію в енергетиці, щоб розширити можливості для автономного енергопостачання середньому та малому бізнесу.
Про це Андрій Герус, голова комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, повідомив під час круглого столу «Як підтримати бізнес під час відключень електроенергії?», який провів Центр економічної стратегії.
Йдеться про лібералізацію лімітів на зберігання пального для генераторів, а також можливість для бізнесів встановлювати власні автономні мініелектростанції.
«Якщо в нас буде децентралізація енергетики — сотні невеликих електростанцій в агломераціях, — таку енергосистему набагато важче вивести з ладу», — упевнений голова профільного комітету ВР.
За його інформацією, європейська компанія-виробник «просто дарує» газову мініелектростанцію на 1 МВт одному з міст України. Потужності такої станції вистачає невеликому місту або великому підприємству. Сьогодні на ринку є варіанти від 0,5 МВт до 100 — 500 МВт. Вони мають невеликий розмір і мобільність — фактично це енергоустановка на платформі фури. А головне — собівартість електроенергії від газової мініелектростанції в 3 — 4 рази нижче за кіловат-години від генераторів на дизелі. Використання газу (витрати приблизно 250 куб. м на 1 МВт) дає змогу отримувати «автономну» електроенергію лише трохи дорожче, ніж за комерційним тарифом у мережі.
«Вони економічно доцільні для придбання та використання», — упевнений Андрій Герус.
Він нагадав, що кризова ситуація в енергетиці навесні не закінчиться. «Навесні ці проблеми нікуди в чарівний спосіб не зникнуть. Вони не на місяць і не на два, на жаль», — підкреслив Герус.
БІзнеси, які перейшли на живлення від генераторів, визнають: кіловат від генератора коштує в 4 — 5 разів дорожче за тариф у мережі. Про це під час круглого столу зауважив Максим Бугаєв, директор юридичного департаменту мультиформатної мережі Novus.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також