Facebook Pixel

Мініелектростанції для бізнесу допоможуть децентралізації енергетики — Герус

Парламент і уряд готують подальшу дерегуляцію в енергетиці, щоб розширити можливості для автономного енергопостачання середньому та малому бізнесу.

Про це Андрій Герус, голова комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, повідомив під час круглого столу «Як підтримати бізнес під час відключень електроенергії?», який провів Центр економічної стратегії.

Йдеться про лібералізацію лімітів на зберігання пального для генераторів, а також можливість для бізнесів встановлювати власні автономні мініелектростанції.

Quote«Якщо в нас буде децентралізація енергетики — сотні невеликих електростанцій в агломераціях, — таку енергосистему набагато важче вивести з ладу», — упевнений голова профільного комітету ВР.

За його інформацією, європейська компанія-виробник «просто дарує» газову мініелектростанцію на 1 МВт одному з міст України. Потужності такої станції вистачає невеликому місту або великому підприємству. Сьогодні на ринку є варіанти від 0,5 МВт до 100 — 500 МВт. Вони мають невеликий розмір і мобільність — фактично це енергоустановка на платформі фури. А головне — собівартість електроенергії від газової мініелектростанції в 3 — 4 рази нижче за кіловат-години від генераторів на дизелі. Використання газу (витрати приблизно 250 куб. м на 1 МВт) дає змогу отримувати «автономну» електроенергію лише трохи дорожче, ніж за комерційним тарифом у мережі.

Quote«Вони економічно доцільні для придбання та використання», — упевнений Андрій Герус.

Він нагадав, що кризова ситуація в енергетиці навесні не закінчиться. «Навесні ці проблеми нікуди в чарівний спосіб не зникнуть. Вони не на місяць і не на два, на жаль», — підкреслив Герус.

БІзнеси, які перейшли на живлення від генераторів, визнають: кіловат від генератора коштує в 4 — 5 разів дорожче за тариф у мережі. Про це під час круглого столу зауважив Максим Бугаєв, директор юридичного департаменту мультиформатної мережі Novus.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉