Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Без світла не залишимося: електроенергією Україну забезпечить Європа

Україна отримуватиме електроенергію з Європи. Фото: ua-energy.org

Україна отримуватиме електроенергію з Європи. Фото: ua-energy.org

Європейський Союз забезпечить Україну електроенергією, якщо росія й надалі знищуватиме енергоінфраструктуру України. Про це заявила єврокомісар із питань енергетики Кадрі Сімсон.

Quote«У нас є необхідні передумови для того, щоб ЄС постачав електроенергію в Україну. Перший крок було зроблено ще в березні, коли ми за два тижні синхронізували українську енергомережу з мережею континентальної Європи, у чому багато хто сумнівався», — наголосила Сімсон.

За її словами, зараз країни Європи напрацьовують механізм забезпечення України електроенергією на випадок критичної ситуації, зокрема, триває робота над збільшенням лімітів потужностей.

Також єврокомісар нагадала, що електроенергія може йти як з України у Європу, так і навпаки. Тобто між Україною та ЄС можливий як імпорт, так і експорт електроенергії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Країни, які могли б продавати електроенергію Україні, — це, звісно, її найближчі сусіди. Але обсяги, які вони можуть надати, обмежені потужностями для торгівлі, погодженими в рамках Європейської енергомережі ENTSO-E. Ми дуже тісно співпрацюємо з ними, щоб збільшити цей ліміт», — пояснила Сімсон.

Контекст. З початку жовтня росія почала атакувати українську критичну інфраструктуру. Щотижня під удар потрапляють ТЕЦ, ТЕС, ГЕС, підстанції та інші енергетичні об'єкти в різних містах України. Через це в країні постійно відбуваються відключення електрики. Також є проблеми з водопостачанням, мобільним зв'язком та інтернетом.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини