Facebook Pixel

Україна різко наростила імпорт у листопаді, переважно нафтопродуктів і генераторів

У листопаді 2022 року в Україну імпортували товари на $4,8 млрд. Листопадовий показник перевищив жовтневий на $228 млн. Як повідомив заступник очільника Мінекономіки Тарас Качка, головну роль у нарощуванні імпорту відіграли нафтопродукти та електрогенератори.

Quote«Головіними чинниками зростання імпорту стали нафтопродукти, яких імпортовано 672 тис. тонн — на 111 тис. тонн більше, і генератори, на які українці витратили $119 млн — у 2,5 раза більше, ніж у жовтні. Попри негативний тиск на торгове сальдо ці показники свідчать про інтенсивне постачання товарів, необхідних для проходження зими в умовах потенційного блекауту», — зазначив він.

Головним постачальником в Україну незмінно залишається Євросоюз. На його долю припадає імпорт товарів на суму $2,36 млрд, що складає майже половину загального показника за місяць. Водночас далі зростає показник імпорту з Китаю. Він практично досягнув рівня, який спостерігався до початку російського повномасштабного вторгнення й станом на листопад 2022 року становив $936 млн.

Експорт у листопаді 2022 року: куди та що ми експортували

Попри потужні масовані ракетні атаки український експорт у листопаді практично не зазнав змін, як порівняти з показником за жовтень, — $3,83 млрд і 9,12 млн тонн.

Експорт сільгосппродукції вперше з 24 лютого вийшов на показник у понад 7 млн тонн (до війни був 7,8 млн тонн).

З-поміж лідерів листопадового експорту змін не сталося:

  • кукурудза (2,5 млн тонн);
  • пшениця (1,76 млн тонн);
  • руда (783 тис. тонн – уперше з початку року менш як 1 млн тонн);
  • ріпак (529 тис. тонн);
  • олія соняшникова (483 тис. тонн — на 28 тис. тонн більше, ніж у жовтні);
  • насіння соняшнику (398 тис. тонн);
  • соя (384 тис. тонн).

Традиційною залишилася й географія експорту за звітний місяць – «$2,63 млрд експорту було відправлено до ЄС», зазначив Качка.

Контекст. Нагадаємо: з 11 жовтня Україна була змушена припинити експорт електроенергії через пошкодження енергетичних об’єктів російськими ракетами. Утім, у Міненерго наголосили, що попри окупацію та зупинення Запорізької АЕС Україна виконувала свої зобов’язання перед партнерами з Європи щодо експорту електроенергії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉