Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У 2023 році США виділяють мільярди для переходу громадян на «зелену» енергію

США виділяє мільярди для переходу громадян на чисту енергію. Фото: Pexels

США виділяє мільярди для переходу громадян на чисту енергію. Фото: Pexels

З 1 січня 2023 року в США набув чинності найбільший кліматичний законопроєкт в історії країни. Конгрес США ухвалив «Закон про зниження інфляції», щоб спонукати мільйони домогосподарств по всій Америці переходити на чистіші джерела енергії за вільні гроші, повідомляє Washington Post.

Уже з 1 січня американські домогосподарства із середнім рівнем доходу отримали доступ до податкових пільг на електричні плити, автомобілі, сонячні панелі тощо. А в другому півріччі домогосподарства з низьким рівнем доходу зможуть отримати авансові знижки на деякі з тих самих приладів — не чекаючи на подання податкової декларації, щоб скористатися кешбеком. Які технології новий закон допоможе поширювати насамперед?

Теплові насоси: податковий кредит — 30% вартості, до $2 тис. Обмеження доходу: немає

Теплові насоси — одна з найпопулярніших технологій переходу на чисту енергетику. Йдеться про комбіновані системи кондиціювання повітря та опалення. Ці прилади працюють на електриці та переміщують тепло, а не створюють його, тому можуть бути в три — п’ять разів ефективнішими за традиційні газові або електричні нагрівачі.

Відповідно до аналізу американської Національної лабораторії відновлюваної енергії, перехід на тепловий насос може заощадити власникам будинків від $100 до $1,2 тис. на рік на рахунках за опалення та запобігти викидам від 1 до 8 тонн CO2 на рік. Для порівняння: веганство протягом року заощаджує приблизно 1 тонну викидів.

Електромобілі: податковий кредит — до $7,5 тис. залежно від марки та моделі автомобіля. Обмеження доходу: $150 тис. для окремих осіб, $300 тис. — для співвласників

Новий податковий кредит пропонує споживачам знижку до $7,5 тис. на купівлю електромобіля. Протягом перших кількох місяців американці отримають десь від $3 751 до $7,5 тис. на купівлю електрокара залежно від потужності розміру акумулятора. Автівка має бути складена в Північній Америці й коштувати до $55 тис. Обмеження для ціни фургонів чи вантажівок — $80 тис.

Сонячна батарея для даху: податкова пільга – 30% вартості встановлення, без обмежень вартості та розміру доходів

За даними Rewiring America, середня сонячна установка потужністю 6 кВт коштує приблизно $19 тис., тобто середня податкова пільга на сонячні панелі, що діє ще з 2022 року, складає приблизно $5,7 тис. Закон про зниження інфляції також передбачає 30% пільгу на модернізацію та встановлення панелей, а також акумуляторів для них.

Як зазначає Washington Post, популярними також стануть кредити: на зарядні пристрої для електромобілів (до $1 тис.), на водонагрівачі з тепловими насосами (до $2 тис.), для герметизації дверей і вікон у будинку (до $1,2 тис.).

Нагадаємо: напередодні Нового року в ДТЕК розкрили кількість будинків у Києві, у яких світло під час відключень не зникає.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини