Facebook Pixel

Україна отримає від міжнародних партнерів $1 млрд допомоги для проходження зими – Шмигаль

Україна найближчим часом отримає від міжнародних партнерів $1 млрд допомоги для проходження зимового періоду.

Про це журналістам заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише «Інтерфакс-Україна».

За його словами, оголошення державами-партнерами України про надання допомоги Україні в проходженні зимового періоду в розмірі приблизно $1 млрд стало результатом конференції у Франції.

Quote«Наш результат конференції — приблизно $500 млн грантових коштів, абсолютно нових коштів, про які домовилися на цій конференції, і ще майже $500 млн у товарах, послугах і додаткових кредитах для додаткової підтримки підприємств державного сектору економіки», — сказав Шмигаль на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Франції Катрін Колонною в Парижі.

Прем'єр України також повідомив, що більшу частину допомоги Україна отримає найближчим часом, ще частину – до кінця 2022 року.

Шмигаль подякував усім міжнародним партнерам за оголошені внески на допомогу Україні.

Як повідомлялося, російське окупаційне військо від жовтня 2022 року почало активно нищити ракетами та ударними дронами енергетичну інфраструктуру України. Загалом за цей період по енергосистемі було завдано вісім хвиль масованих ракетних ударів, унаслідок яких постраждали всі ГЕС і ТЕС у країні.

Якщо наприкінці листопада в «Укренерго» говорили, що в Україні майже не залишилося неушкоджених російськими ракетами або дронами гідро- та теплоелектростанцій, то вже 11 грудня в уряді заявили, що таких нині в нашій країні немає взагалі. Зокрема, Денис Шмигаль підкреслив, що українському народу час усвідомити, що суттєві обмеження споживання електроенергії супроводжуватимуть нас усю зиму 2022-2023 року.

Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба вважає досить реальним сценарій цілковитого блекауту в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉