Facebook Pixel

Цілих ТЕС та ГЕС не залишилося: Шмигаль закликав українців бути готовими до обмежень упродовж всієї зими

Якщо наприкінці листопада в «Укренерго» говорили, що в Україні майже не залишилось неушкоджених російськими ракетами або дронами гідро- та теплоелектростанцій, то вже 11 грудні в уряді заявили, що таких нині в нашій країні немає взагалі.

Quote«В енергосистемі України залишається суттєвий дефіцит потужності. Після восьми хвиль ракетних атак в країні пошкоджені всі теплові та гідроелектростанції, різною мірою пошкоджено 40% обʼєктів високовольтної мережі», — розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він наголосив, що українському народу пора усвідомити, що суттєві обмеження споживання електроенергії супроводжуватимуть нас усю зиму 2022-2023 року.

Враховуючи це, уряд доручив Міненерго визначити та подати на розгляд чіткі пріоритети включення електропостачання:

  • перший пріоритет — об’єкти критичної інфраструктури країни та лікарняні заклади;
  • другий пріоритет — підприємства та об’єкти військово-промислового комплексу;
  • третій пріоритет — підприємства в Україні, які виробляють критично важливі товари та продукти;
  • четвертий пріоритет — оселі українців.

Прем’єр додав, що наразі український малий та середній бізнес може отримати кредит під 0% на купівлю електрогенераторів та інших альтернативних джерел енергії. Кредити видаються в рамках програми «5-7-9».

Контекст. 10 грудня вночі російська армія завдала нового удару по українській енергосистемі , руйнувань зазнали відразу декілька об’єктів на Одещині. У зв'язку з цим на Одещині відключили від електрики всіх споживачів окрім критичної інфраструктури.

11 грудня уранці енергетикам вдалось розпочати подачу світла споживачам міста та області. Станом на 15:00 в Одеській ОВА повідомили, що без світла досі залишаються близько 300 тисяч мешканців області. Напередодні без електроенергії було 1,5 млн людей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉