Від жовтня 2022 року електростанції компанії ДТЕК пережили 18 ракетних обстрілів, ступінь їхнього пошкодження різний. Загалом за підсумками 2022 року «ДТЕК Енерго» очікує рекордні збитки теплової генерації в розмірі 20 млрд грн. За січень — жовтень поточного року вони вже сягнули 17,6 млрд грн, розповів гендиректор компанії Ільдар Салєєв в інтерв’ю Forbes.
За його оцінкою, на повноцінне відновлення енергооб’єктів компанії «потрібні роки» та велика кількість дорогого обладнання.
«Деяке обладнання ми вже поставили в Україну. Але це не покриває потреби. Деякі трансформатори ми не можемо замовити, оскільки не маємо грошей. Також купуємо обладнання у внутрішніх виробників», — розповів він.
Вартість устаткування, якого потребує компанія для здійснення ремонтних робіт, за оцінкою ДТЕК, складає мільярди гривень. Ця сума покриє придбання того, «що потрібно в першу чергу».
Салєєв зазначив, що запаси запчастин і обладнання в компанії майже скінчилися, відновлюватися стає все важче. Проблема із закупівлею нових полягає в браку коштів і часу.
«Усе те, що ми не можемо якось приварити та зліпити, буде простоювати. Дефіцит потужності в енергосистемі збільшуватиметься. Якщо попит на електроенергію не зменшиться, то єдиний шлях збалансування енергосистеми – збільшення періодів відключень», — пояснив він.
ДТЕК оцінює свої втрати від атак російського окупаційного війська в мільярди гривень. Лише один трансформатор коштує 200 млн гривень, а їх компанія втратила десятки.
Контекст. Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба вважає досить реальним сценарій цілковитого блекауту в Україні.
Станом на ранок 12 грудня в енергосистемі Україні зберігається значний дефіцит потужності. Складною залишається ситуація на Одещині, Київщині, Львівщині, Вінниччині, Тернопільщині, Дніпропетровщині, Сумщині та на Закарпатті.
Проблем енергетикам підкинула й негода, яка лютує в частині українських областей 11 — 12 грудня. Снігопади та сильний вітер залишили без світла десятки населених пунктів на Запоріжчині, Київщині, Чернігівщині та Львівщині.