Facebook Pixel

Потрібні роки та мільярди гривень на відновлення. У ДТЕК очікують рекордні збитки теплової генерації цьогоріч

Від жовтня 2022 року електростанції компанії ДТЕК пережили 18 ракетних обстрілів, ступінь їхнього пошкодження різний. Загалом за підсумками 2022 року «ДТЕК Енерго» очікує рекордні збитки теплової генерації в розмірі 20 млрд грн. За січень — жовтень поточного року вони вже сягнули 17,6 млрд грн, розповів гендиректор компанії Ільдар Салєєв в інтерв’ю Forbes.

За його оцінкою, на повноцінне відновлення енергооб’єктів компанії «потрібні роки» та велика кількість дорогого обладнання.

Quote«Деяке обладнання ми вже поставили в Україну. Але це не покриває потреби. Деякі трансформатори ми не можемо замовити, оскільки не маємо грошей. Також купуємо обладнання у внутрішніх виробників», — розповів він.

Вартість устаткування, якого потребує компанія для здійснення ремонтних робіт, за оцінкою ДТЕК, складає мільярди гривень. Ця сума покриє придбання того, «що потрібно в першу чергу».

Салєєв зазначив, що запаси запчастин і обладнання в компанії майже скінчилися, відновлюватися стає все важче. Проблема із закупівлею нових полягає в браку коштів і часу.

Quote«Усе те, що ми не можемо якось приварити та зліпити, буде простоювати. Дефіцит потужності в енергосистемі збільшуватиметься. Якщо попит на електроенергію не зменшиться, то єдиний шлях збалансування енергосистеми – збільшення періодів відключень», — пояснив він.

ДТЕК оцінює свої втрати від атак російського окупаційного війська в мільярди гривень. Лише один трансформатор коштує 200 млн гривень, а їх компанія втратила десятки.

Контекст. Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба вважає досить реальним сценарій цілковитого блекауту в Україні.

Станом на ранок 12 грудня в енергосистемі Україні зберігається значний дефіцит потужності. Складною залишається ситуація на Одещині, Київщині, Львівщині, Вінниччині, Тернопільщині, Дніпропетровщині, Сумщині та на Закарпатті.

Проблем енергетикам підкинула й негода, яка лютує в частині українських областей 11 — 12 грудня. Снігопади та сильний вітер залишили без світла десятки населених пунктів на Запоріжчині, Київщині, Чернігівщині та Львівщині.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉