Обладнання, яке необхідне для відновлення пошкодженої ракетними ударами рф енергоінфраструктури України, дуже дороге. Крім того, його виробляють за кордоном, тому воно не завжди має необхідні технічні характеристики. Про це йдеться у матеріалі «Як влаштована система розподілу електроенергії та як її ремонтують».
Станом на кінець жовтня у ДТЕК вже майже не залишилося обладнання для відновлення пошкодженої енергоінфраструктури. Більшість обладнання, яке було у ДТЕК, замовлялося за кордоном. Найчастіше таке обладнання постачають такі гіганти як Siemens, Alstom, General Electric, АВВ, Hyundai Heavy Industries, Moeller та ін.
Проте через наступні чинники процес закупівлі такого обладнання Україною є досить складним:
- його висока вартість;
- технічні вимоги, через що багато видів обладнання виробляють лише на замовлення, тобто терміни його виготовлення є досить значними;
- складнощі з доставкою, встановленням та експлуатацією іноземного обладнання
Найбільш вразливі наразі в Україні електропідстанції, адже вони мають безліч дротів, кабелів та ізоляторів. А вразити їх ракетою досить просто. Тому росія дуже часто б'є по них — наразі в Україні майже немає непошкоджених вузлових підстанцій.
Контекст. Росія вже здійснила низку ракетних атак на енергоінфраструктуру України. після останньої атаки енергомережа України поки відновитися не змогла. В більшості регіонів України діють екстрені відключення електрики.
Крім того населення попереджають, що росія готується до нової атаки, яка буде цього тижня. Людей закликають робити запаси їжі та води і бути готовими до того, що світла, тепла та води не буде мінімум декілька днів.