Facebook Pixel

Дорого, довго й не завжди все підходить: чому в України вже немає чим відновлювати енергосистему

Обладнання, яке необхідне для відновлення пошкодженої ракетними ударами рф енергоінфраструктури України, дуже дороге. Крім того, його виробляють за кордоном, тому воно не завжди має необхідні технічні характеристики. Про це йдеться у матеріалі The Page «Як влаштована система розподілу електроенергії та як її ремонтують».

Станом на кінець жовтня у ДТЕК вже майже не залишилося обладнання для відновлення пошкодженої енергоінфраструктури. Більшість обладнання, яке було у ДТЕК, замовлялося за кордоном. Найчастіше таке обладнання постачають такі гіганти як Siemens, Alstom, General Electric, АВВ, Hyundai Heavy Industries, Moeller та ін.

Проте через наступні чинники процес закупівлі такого обладнання Україною є досить складним:

  • його висока вартість;
  • технічні вимоги, через що багато видів обладнання виробляють лише на замовлення, тобто терміни його виготовлення є досить значними;
  • складнощі з доставкою, встановленням та експлуатацією іноземного обладнання

Найбільш вразливі наразі в Україні електропідстанції, адже вони мають безліч дротів, кабелів та ізоляторів. А вразити їх ракетою досить просто. Тому росія дуже часто б'є по них — наразі в Україні майже немає непошкоджених вузлових підстанцій.

Контекст. Росія вже здійснила низку ракетних атак на енергоінфраструктуру України. після останньої атаки енергомережа України поки відновитися не змогла. В більшості регіонів України діють екстрені відключення електрики.

Крім того населення попереджають, що росія готується до нової атаки, яка буде цього тижня. Людей закликають робити запаси їжі та води і бути готовими до того, що світла, тепла та води не буде мінімум декілька днів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉