Facebook Pixel

Безплатний обмін лампочок для українців: де їх отримати та як подати заявку

Як безоплатно обміняти лампи в Україні. Фото: Pixabay

Як безоплатно обміняти лампи в Україні. Фото: Pixabay

На 1 січня 2023 року заплановано старт програми безплатного обміну ламп розжарювання на нові LED-лампи. Кожен повнолітній українець зможе обміняти до п'яти ламп старого зразка на енергоощадні.

The Page зібрало всю інформацію про те, де та як можна буде обміняти лампи.

1

Що відомо про програму безплатного обміну лампочок

13 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський на міжнародній конференції «Солідарність з українським народом» у Парижі заявив, що середній дефіцит енергосистеми України становить 2,5 ГВт. Дефіцит могли б суттєво перекрити 50 млн LED-ламп. За його словами, практичним результатом заходу могла б стати домовленість про фінансування проєкту із закупівлі LED-ламп для України міжнародними партнерами.

Того самого дня стало відомо, що Європейська комісія профінансує закупівлю приблизно 30 млн світлодіодних ламп для України.

2

Чим LED-лампи кращі за лампи розжарювання

Як повідомила перший віцепрем'єр – міністерка економіки Юлія Свириденко, LED-лампи споживають у 7 — 8 разів менше електроенергії. А заміна 50 ламп розжарювання зможе заощадити 1гВт електроенергії в пікові навантаження. Це майже половина наявного нині дефіциту електроенергії в Україні й річний обсяг виробництва атомної електростанції.

Quote«Кожен, хто візьме участь у програмі, допоможе збалансувати нашу енергосистему й точно забезпечить її стійкість», — розповіла посадовиця.

На сьогодні 40% електроенергії споживають домогосподарства. І лише 20% приватних домогосподарств використовують світлодіодні лампи. 80% і досі використовують старі лампи розжарювання.

За словами Свириденко, результат програми обміну ламп співставний із переведенням найбільших промислових споживачів на нічний режим роботи.

3

Як безплатно обміняти старі лампи в Україні: «Укрпошта», «Дія»

Кожен повнолітній українець зможе обміняти до пʼяти ламп розжарювання на нові LED-лампи. Для цього буде потрібно:

  • залишити заявку на порталі «Дія»;
  • прийти до відділення «Укрпошти»;
  • безплатно поміняти старі лампи розжарювання на нові LED-лампи.

Також для обміну ламп можна буде просто прийти у відділення «Укрпошти».