Facebook Pixel

Безробіття, вакцина проти коронавірусу та провал великої приватизації: головне з інтерв'ю прем'єра Дениса Шмигаля

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль дав інтерв'ю виданню «Українська правда», в якому розповів про безробіття в Україні, карантин «вихідного дня» та локдаун, вакцину проти коронавірусу в країні та чому у 2020 році не відбувалась велика приватизація та інше. The Page публікує головне з розмови.

Шмигаль про карантин

За словами прем’єр-міністра країни, за допомогою карантину «вихідного дня» Україні вдалося вийти на плато у кількості захворювань. Також Шмигаль заявив, що на кількість захворювань вплинуло і посилення штрафів за неносіння масок.

Він також розповів про трьохтижневий локдаун, який уряд ввів напередодні.

 «Чому на карантині, який ми будемо планувати, будуть працювати готелі, транспорт, літаки? Треба дати можливість людям виїхати з мегаполісів, щоб не скупчуватися, тому що основні шляхи передачі – це великі скупчення людей. Тому весь світ забороняє роботу ресторанів, розважальних центрів, проведення концертів і т.д. Це місця, де люди активно комунікують між собою і знаходяться довгий час у закритих приміщеннях».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Шмигаль про вплив карантину «вихідного дня» на безробіття

За словами глави уряду, у зв’язку з карантином «вихідного дня» ВВП країни не постраждав, але з’явилися нові проблеми з безробіттям.

Quote«Ми маємо другий пік звернень з безробіття: перший був після початку карантину. Традиційно впливає і завершення аграрного сезону, люди стають на реєстрацію. Але в цих коливаннях безробіття і карантин «вихідного дня», — сказав він, додавши, що ВВП постраждав мало у зв’язку з тим, що робочий тиждень був без обмежень і люди могли собі купити все необхідне.

Шмигаль про мобільні шпиталі

За словами прем’єр-міністра, Україна має достатньо ліжок у медичних закладах, які можна заповнювати, не будуючи мобільні шпиталі, як це роблять такі країни, як Британія та Німеччина.

«Чому інші країни будують мобільні лікарні? Бо не вистачає ліжок. Коли починалася реформа медицини в Україні, було передбачене закриття великої кількості лікарень. Але ми не закрили жодної, ми це все зберегли».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Шмигаль також заявив, що в Україні кількість ліжко-місць велика, якщо порівняти з державами-сусідами, наприклад Польшею, а саме 62 тис. ліжок під COVID-19 (у Польші, за його словами, 30 тис.).

Шмигаль про вакцину проти коронавірусу

«Україна без вакцини не залишиться. Знак оклику», — заявів він. Прем’єр-міністр пояснив, що країна – учасниця глобальної ініціативи Covax і отримає 8 млн вакцин. Вакцинування вимагатиме двох ін’єкцій, тобто 8 млн вакцин вистачить для 4 млн людей.

«Буде встановлений і затверджений порядок вакцинування, тобто будуть визначені групи, соціальні групи, групи ризику. Зрозуміло, лікарів треба вакцинувати насамперед, вони під найбільшим ризиком. І далі за структурою – людей, які під загрозами, з відповідними захворюваннями, людей, які надають відповідні соціальні послуги, поліція тощо», — пояснив він, додавши, що можна також купувати вакцину й вакцинуватися за свої гроші.

Шмигаль про велику приватизацію

Глава уряду пояснив, що цьогоріч не відбулась велика приватизація через пандемію, економічну кризу та побоювання уряду, що впадуть ціни на об'єкти приватизації, але наступного року очікують на залучення 12 млрд грн від приватизації.

«На початку року було ухвалено рішення, оскільки пандемія, інвестори мають обмеження в пересуваннях, діях тощо, плюс економічна криза. Ми переживали, що ціни впадуть як на нерухомість, так і на об’єкти великої приватизації».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Шмигаль також додав, що такі об’єкти потрібно готувати до приватизації, адже вони мають багато неузгодженої документації, судових рішень, спорів тощо. Фонд державного майна зараз цим займається.

Подякувати 🎉