Facebook Pixel

Зроблено перший крок до приватизації держбанків: IFC входить у капітал Укргазбанку

Фото: НБУ

Фото: НБУ

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та державний Укргазбанк підписали договір про виділення банку 5-річної позики на 30 млн євро з можливістю її конвертації в частку в капіталі банку. Розмір цієї частки не повинен перевищувати 20%.

Рада директорів IFC схвалила цей кредит ще в листопаді 2019 року.

Під час підписання угоди міністр фінансів Сергій Марченко нагадав, що уряд продовжує працювати над зменшенням частки держави в банківській системі України до 25%, як це передбачено міжнародними зобов'язаннями.

Telegram Logo

Контекст. 11 листопада 2017 року Мінфін, IFC і Укргазбанк підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки приватизації Укргазбанку.

У лютому 2019 року повідомлялося, що IFC та Укргазбанк починають оцінку та структурування фінансового інструменту для входження IFC у капітал банку.

Укргазбанк створений в 1993 році. Держава в особі Мінфіну володіє 94,94% його акцій. Банк націоналізували в період «банкопаду» 2014-2015 років.

Згідно з даними НБУ, на 1 жовтня 2020 року Укргазбанк за розміром загальних активів (165,6 млрд грн) займав 4-е місце серед 74 банків, що діяли в країні.

Кирило Шевченко був головою правління Укргазбанку перед тим, як очолив НБУ.

Коментарі

Всі новини