Розподіл ризиків залучить $210 млн в економіку України

Розподіл ризиків залучить $210 млн в економіку України: IFC, DFC і Райффайзен Банк підписали угоди. На фото: Інес Роша, IFC, і Олександр Писарук, Райффайзен Банк

Партнери України – Міжнародна фінансова корпорація (IFC) і Фінансова корпорація розвитку США (DFC) – підписали з українським Райффайзен Банком угоди про розподіл ризиків, які дозволять розширити доступ до фінансування для українських бізнесів приблизно на $210 млн.

«Особисто думаю, що це фантастичний інструмент для підтримки економіки і українського бізнесу. Це інструмент для відновлення країни», – сказав голова правління Райффайзен Банку Олександр Писарук під час підписання угод 20 листопада в Києві.

Ключовими секторами відновлення мають стати аграрний сектор і енергетика, зауважив Писарук. Також він очікує, що після закінчення війни банк масштабує інструмент завдяки розподілу ризиків з довіреними партнерами, включаючи міжнародні фінансові установи.

Це перше безпосереднє співробітництво між IFC і DFC у сфері створення механізму розподілу ризиків

Малі і середні підприємства отримали доступ до $50 млн додаткового фінансування

За першою угодою RSF, Райффайзен Банк отримав можливість додатково кредитувати малий і середній бізнес України на загальну суму $50 млн:

  • Максимальний термін дії гарантії – до 5 років.
  • Мінімальна сума кредитування – від $10 тис,
  • максимальна сума – до $1 млн.

IFC надасть половину суми у $50 млн на покриття ризиків, особливо в секторі агробізнесу.

Участь IFC в угоді частково прогарантувала Програма економічної стійкості IFC (ERA) за підтримки Державного секретаріату з економічних питань Швейцарії (SECO). SECO прогарантувала $10 млн у розподілі ризиків, повідомив Фелікс Бауманн, посол Швейцарії в Україні.

Він додав, що Швейцарія продовжує підтримувати український уряд у розбудові сильного малого і середнього бізнесу. Нова програма підтримки України на наступні чотири роки (2025-2028) перебуває у стадії розробки і очікує на схвалення парламенту Швейцарії, додав Бауманн.

RSF для середнього і великого бізнесу сягнула 150 млн євро

Друга угода про RSF спрямована на підтримку українського бізнесу середньої ринкової капіталізації, так званих мід-капів. Її сума сягнула 150 млн євро. Участь у розподілі ризиків взяли IFC – на 50 млн євро, і DFC – на $50 млн.

Приблизно 30% суми піде на фінансування довгострокових проєктів з генерації відновлюваної енергії та енергоефективності.

«Нова угода з IFC вперше таргетована саме на енергетику. Вона розширює можливості з кредитування компаній у відбудові генерації на принципах ESG, тобто «чистої» енергетики», – прокоментував Олександр Писарук на прохання The Page.

Як зауважили у банку, IFC і DFC стали безпосередніми партнерами у створенні механізму розподілу ризиків. Участь IFC частково прогарантували уряд Франції і Міністерство закордонних справ та міжнародного розвитку Великої Британії через Програму ERA IFC. Гарантії для участі DFC надало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

«Ці нові механізми підкреслюють нашу непохитну рішучість підтримувати приватний сектор України у ці важкі часи. Значна частина цього фінансування буде використана на підтримку проектів з відновлюваної енергетики та енергоефективності, які мають вирішальне значення для зміцнення енергетичної безпеки та сприяння сталому зростанню», – прокоментувала Інес Роша, регіональний директор IFC в Європі.

Станом на листопад 2024 року, IFC інвестувала у підтримку приватного сектору України і її відбудову майже $2 млрд – $1,25 млрд з власного рахунку та $718 млн від партнерів.

Своєю чергою, DFC профінансувала Україну на $1,7 млрд, включаючи кредитування малого бізнесу, секторів енергетики, охорони здоров’я тощо.

Райффайзен, IFC та DFC відкривають доступ до $210 млн кредитних ресурсів через угоди про розподіл ризиків


Читати на The Page