Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Допомагали приховувати мільйони путіна: чотири банкіри отримали звинувачення від прокурорів Швейцарії

Президент терористичної росії владімір путін. Фото: Flickr

Президент терористичної росії владімір путін. Фото: Flickr

Прокурори Швейцарії висунули звинувачення чотирьом банкірам у сприянні приховуванню десятків мільйонів швейцарських франків від імені Володимира Путіна. Це стало однією з перших судових справ на Заході, що безпосередньо стосуються активів, які, ймовірно, належать російському президенту. Про це пише FT.

Ці чотири особи були співробітниками швейцарської філії Газпромбанку, включно з її головним виконавчим директором Романом Абдулліним.

Згідно з обвинувальним висновком, копія якого була надана Financial Times судом Цюриха, банкіри виявили злочинну недбалість, дозволивши відкрити рахунки у Швейцарії на ім'я Сергія Ролдугіна, віолончеліста та хрещеного батька дочки Путіна, не запитавши про походження коштів, що проходять через них.

Quote«Відомо, що президент Росії Путін офіційно має дохід трохи більше за 100 тис. швейцарських франків і не є багатим, але насправді має величезні активи, якими управляють наближені до нього люди. Ролдугін ... [був] солом'яною людиною», — йдеться у звинуваченні.

Представник швейцарського Газпромбанку, який перебуває в процесі згортання своєї діяльності через міжнародні санкції проти Росії, спростував звинувачення на адресу співробітників банку, але відмовився від подальших коментарів щодо «тривалих судових розглядів».

Усі четверо вважаються невинними, доки їхню вину не буде доведено. Прокурори стверджують, що в Газпромбанку було проведено мінімальну юридичну перевірку щодо Ролдугіна.

Згідно з обвинувальним висновком, банкіри підписали заяви про те, що віолончеліст не є «політично значущою особою» — офіційне позначення, яке мало спричинити додаткову перевірку — попри широкий розголос його зв'язків із Кремлем і Путіним.

Рахунки, відкриті банкірами у Швейцарії, показали, що Ролдугін мав активи на суму щонайменше $50 млн і планував щорічно переправляти до країни понад $10 млн через складний водоспад підставних компаній і рахунків.

Quote«Заявлені активи загалом ніяк не могли бути схожими на активи самого Ролдугіна», — стверджують прокурори.

Офіційне досьє банку на Ролдугіна містило лише роздруківку сайту Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі, де Ролдугін був диригентом, і один негативний результат пошуку в базі даних Worldcheck.

Прокурори стверджують, що квартет Газпромбанку був повністю обізнаний про справжнє значення та зв'язки Ролдугіна.

У обвинувальному висновку також докладно описано, як компанії, створені на ім'я Ролдугіна, були започатковані посадовими особами банку «Росія», який намагався приховати свою участь, використовуючи анонімні адреси електронної пошти.

Quote«Банк «Росія» є банком провідних російських політиків, а його основний акціонер і голова правління [Юрій Ковальчук] вважається скарбником Путіна», — наголошується в обвинувальному висновку.

Контекст. Справу було порушено внаслідок витоку «панамських документів» у 2016 році — скарбниці з понад 11 млн документів, що належать до 214 тис. офшорних організацій, деякі з яких використовувалися для приховування незаконно нажитих статків.

Міжнародний консорціум медіаорганізацій, включно з німецьким журналом Der Spiegel та британською газетою Guardian, на основі аналізу документів особливо виділив справи Ролдугіна, підкресливши його наближеність до Путіна, банку «Росія» та величезне незрозуміле багатство.

Finma, швейцарський регулятор фінансових ринків, розпочав розслідування щодо Газпромбанку внаслідок витоку. У 2018 році регулятор дійшов висновку, що банк «серйозно порушував свої вимоги до належної обачності у сфері боротьби з відмиванням грошей у період із 2006 до 2016 року», і наклав на банк суворі штрафні санкції.

Він також подав скаргу до кантональної прокуратури Цюриха, що стало початком офіційного кримінального розслідування.

Прокурори тепер домагаються ув'язнення всіх чотирьох банкірів. Судовий процес розпочнеться в Цюриху 8 березня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини