Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Які європейські компанії платять РФ за газ через «Газпромбанк» — Politico

Які європейські компанії платять РФ за газ через Газпромбанк. Фото: GETTY IMAGES

Які європейські компанії платять РФ за газ через Газпромбанк. Фото: GETTY IMAGES

Низка компаній із Німеччини, Франції, Італії, Угорщини, Чехії, Словаччини та Словенії й далі отримують російський газ, але деталі їхніх розрахунків із «Газпромом», зокрема, чи відкривали вони рахунки в рублях на вимогу Росії, не є публічною інформацією. Про це йдеться в матеріалі Politico, передає «Українська правда».

Італійська Eni «почала процес відкриття двох рахунків у «Газпромбанку» на запобіжній основі: один у євро, другий — у рублях».

Угорська MVM, за словами міністра закордонних справ країни Петера Сіярто, сплачує в євро, «Газпромбанк» конвертує їх і виплачує кошти «Газпром експорту». Він також зазначив, що новий контракт між дочірньою компанією MVM CEE Energy та «Газпром експортом», підписаний у вересні, допускає виплати в альтернативній валюті.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Німецька VNG повідомила, що платитиме на рахунки в «Газпромбанку» й далі у євро, і вважає, що «конвертування в рублі не спричинить ніяких труднощів і… що відкриття рахунку відбулося без проблем». У німецькій RWE сказали, що підготувалися до виплат у євро й відкрили відповідний рахунок, зауваживши, що діють згідно із загальноєвропейськими та національними правилами. Аналогічну заяву оприлюднила німецька Uniper.

Французька Engie заявила, що готова виконувати свої зобов’язання щодо оплати, «доки це відповідатиме європейській рамці санкцій проти РФ».

Підписуйтесь на нас в Google News!

У чеській ČEZ і австрійській OMV стверджують, що платять згідно із санкційним механізмом.

Словацька SPP і словенська Geoplin заявляють, що розраховуються у євро згідно із чинним контрактом і рекомендаціями європейських установ.

Контекст. У квітні Єврокомісія повідомила, що санкції ЄС не забороняють відкривати рахунок у «Газпромбанку», хоча й зазначила, що клієнти можуть просити російську сторону виконувати зобов’язання за контрактом так, як до схвалення останніх російських вимог про оплату через схему подвійних рахунків — у євро або доларах і в рублях для конвертування. Порушенням санкцій вважатиметься те, що виходить за рамки оплати у євро на рахунок у «Газпромі».

Коментарі

Всі новини