Гривня зміцниться завдяки поверненню портфельних інвесторів – експерти Reuters

Фото: НБУ

Фото: НБУ

Завдяки притоку іноземної валюти від експорту і відновлення інтересу іноземних портфельних інвесторів до українських облігацій, в першій половині 2021 рік гривня, ймовірно, зміцниться. Про це йдеться в результатах щомісячного опитування експертів, проведеного агентством Reuters.

За середнім прогнозом 13 аналітиків, курс гривні до червня складе 27,60 за долар.

В «ОТП банк України» оцінюють курс на рівні 26,50 грн за шестимісячний період. В першу чергу, це пов'язано з ситуацією на зовнішніх товарних ринках, в тому числі з ростом цін на зерно і сталь, і як наслідок — зі збільшенням валютної виручки.

Telegram Logo

У минулому році на зерно і сталь довелося близько 35% експорту українських товарів.

«Крім того, є позитивні очікування від співпраці з МВФ», — вважає Олександр Поднебенной з «ОТП банк України»

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Аналітики «Райффайзен банку Аваль», очікують, що Київ отримає наступний транш кредиту МВФ у першому кварталі. «Поточний огляд програми з МВФ — це свого роду знак якості, який прозорий і зрозумілий для іноземних інвесторів і дозволить, серед іншого, поліпшити платіжний баланс», — вважають в банку.

Ставлення іноземців до українського боргу почало покращуватися наприкінці грудня після відновлення переговорів з МВФ.

У 2020 році іноземні інвестори скоротили свій портфель ОВДП майже на $2 млрд, або 42%, оскільки Україна впала в рецесію через пандемію коронавірусу. Але з середини грудня іноземні інвестори купили облігацій на 10,3 млрд грн ($368 млн).

«Ставки поступово зростають, і росте глобальний інтерес до ризикованих активів на тлі очікувань відновлення зростання світової економіки», — вважає Сергій Колодій з «Райффайзен банку Аваль».

Динаміка офіційного курсу гривні до долара

kurs-dollar.png

Контекст. Раніше The Page писало про те, що буде з доларом і євро на початку нового 2021 року, які чинники будуть впливати на вартість гривні, на якому рівні валюти будуть в січні і чи варто купувати долари і євро в цей час.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини