Завдяки притоку іноземної валюти від експорту і відновлення інтересу іноземних портфельних інвесторів до українських облігацій, в першій половині 2021 рік гривня, ймовірно, зміцниться. Про це йдеться в результатах щомісячного опитування експертів, проведеного агентством Reuters.
За середнім прогнозом 13 аналітиків, курс гривні до червня складе 27,60 за долар.
В «ОТП банк України» оцінюють курс на рівні 26,50 грн за шестимісячний період. В першу чергу, це пов'язано з ситуацією на зовнішніх товарних ринках, в тому числі з ростом цін на зерно і сталь, і як наслідок — зі збільшенням валютної виручки.

У минулому році на зерно і сталь довелося близько 35% експорту українських товарів.
«Крім того, є позитивні очікування від співпраці з МВФ», — вважає Олександр Поднебенной з «ОТП банк України»
Аналітики «Райффайзен банку Аваль», очікують, що Київ отримає наступний транш кредиту МВФ у першому кварталі. «Поточний огляд програми з МВФ — це свого роду знак якості, який прозорий і зрозумілий для іноземних інвесторів і дозволить, серед іншого, поліпшити платіжний баланс», — вважають в банку.
Ставлення іноземців до українського боргу почало покращуватися наприкінці грудня після відновлення переговорів з МВФ.
У 2020 році іноземні інвестори скоротили свій портфель ОВДП майже на $2 млрд, або 42%, оскільки Україна впала в рецесію через пандемію коронавірусу. Але з середини грудня іноземні інвестори купили облігацій на 10,3 млрд грн ($368 млн).
«Ставки поступово зростають, і росте глобальний інтерес до ризикованих активів на тлі очікувань відновлення зростання світової економіки», — вважає Сергій Колодій з «Райффайзен банку Аваль».
Динаміка офіційного курсу гривні до долара

Контекст. Раніше писало про те, що буде з доларом і євро на початку нового 2021 року, які чинники будуть впливати на вартість гривні, на якому рівні валюти будуть в січні і чи варто купувати долари і євро в цей час.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні